Felietony i Porady

Ostatnie dni wystawy Coming Out 2015 – Najlepsze Dyplomy ASP!

Dodano 8 grudnia 2015 01:12, przez Redakcja
Ostatnie dni wystawy Coming Out 2015 – Najlepsze Dyplomy ASP!

27 listopada 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy Coming Out 2015 – Najlepsze Dyplomy ASP. To już VII odsłona wydarzenia prezentującego 36 najlepszych prac dyplomowych studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Zwyciężczynią tegorocznego Coming Out została Diana Grabowska z rzeźbą Z głowy, którą uzupełnia wideo. Praca ta, to wyrafinowany plastycznie obiekt, stworzony z oryginalnego i intrygującego materiału - bielizny. Poszczególne fragmenty zostały połączone niewielkimi magnesami, które z czasem stracą swoje właściwości, pozbawiając maskę formy. Mimowolny striptiz odsłoni głowę, która według autorki jest symbolem skrywanych emocji, myśli i odczuć.

Jury złożone z młodych polskich artystów (Karola Radziszewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Aleksandry Czerniawskiej, Michała Frydrycha oraz Katarzyny Nestorowicz) postanowiło przyznać również trzy wyróżnienia. Jedno z nich trafiło w ręce Weroniki Siwiec, która za pomocą środków zebranych na portalu crowdfundingowym mintu.me zbudowała ekologiczny dom na Warmii, używając naturalnych materiałów. Istotą projektu Budujemy dom nie jest sam budynek, lecz jego wymiar społeczny ukazujący siłę wspólnoty i kolektywnego działania. Dom powstał w ramach warsztatów, w których uczestniczyło około 70 osób i jest otwarty dla każdego.

Z głowy, Diana Grabowska, fot. Agnieszka Kleczyk

Wyróżniony został również Jacek Ambrożewski za Małą ilustrowaną kronikę polskich zjawisk paranormalnych (1927-2012). Tę świetnie zaprojektowaną i zilustrowaną książkę, poprzedził solidny research różnorodnych źródeł informacji: od fachowych opracowań z dziedziny ufologii, przez spisane relacje naocznych świadków, skończywszy na notkach zamieszczonych w lokalnych gazetach.

Niemałym zaskoczeniem było wyróżnienie studentki wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki – Karoliny Ślusarczyk, która pokazała konserwacje haftów burgundzkich oraz 11 makiet średniowiecznych pasmanterii z szat liturgicznych.

Wszystkie prace zostały zaprezentowane w surowej, biurowej przestrzeni kamienicy hr. Raczyńskiego, która stanowiła niemałe wyzwanie dla projektantów wystawy - Studia Robot, którego współtwórcą jest zeszłoroczny uczestnik Coming Out - Łukasz Wysoczyński.

Wystawę można oglądać codziennie do 13 grudnia w godzinach 12:00 - 20:00 na Placu Małachowskiego 2, w kamienicy hr. Raczyńskiego, wejście od ul. Traugutta (IV piętro).

Więcej informacji: http://comingout.asp.waw.pl/
Kontakt:
e-mail: akleczyk@mediametropolis.pl
tel.: (+48) 601 447 151 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !