Felietony i Porady

Kultura - Wystawy

Kultura - Wystawy

Aukcja Młodej Sztuki

5 kwietnia 2016, 12:04

Młodzi, debiutujący i właśnie odkrywani. Aukcja Młodej Sztuki łączy dobrze rokujących twórców najmłodszego pokolenia z kolekcjonerami, zarówno tymi początkującymi, jak i z rozmysłem poszukującymi talentów. W ciągu ostatnich lat cykl wyrósł na jeden z najpopularniejszych w Polsce. Już 19 kwietnia pod młotek pójdą 92 prace, wszystkie z ceną wywoławczą 500 zł.  więcej »

RAPORT. Wystawa środowiska akademickiego Wydziału Sztuk Pięknych UMK
29 marca 2016, 04:03

W najbliższy piątek, 1 kwietnia, toruńskie CSW zaprasza na otwarcie wystawy RAPORT, prezentującej prace artystów-wykładowców, związanych z toruńskim Wydziałem Sztuk Pięknych. Na wystawie zobaczymy więc prace twórców różnego pokolenia, powstałe przy użyciu różnych technik i materiałów i różnym podejściu do własnej praktyki artystycznej. więcej »

Wernisaż i wystawa prac Mateusza Sudy
11 marca 2016, 06:03

Wczoraj odbył się wernisaż z okazji 8 lat pracy jednego z najbardziej uznanych, polskich artystów - Mateusza Sudy. Wystawę prac można oglądać aż do 25 marca w PINI Cafe&Vino na ul. Mokotowskiej 19 w Warszawie (przy placu Zbawiciela). więcej »

Prześmiewcze muzeum sióstr Olsen
4 marca 2016, 12:03

Mimo że nie pozują na ściankach, każdy je zna. Mając zaledwie 9 miesięcy zadebiutowały na ekranie w serialu ,,Pełna Chata". Publiczność od razu je pokochała. Z każdym rokiem ich kariera nabierała tempa, a liczba filmów, w których wystąpiły, rosła w ogromnym tempie. Jako nastolatki pokochały modę, skupiając się właśnie na niej po zakończeniu aktorskich karier. Kiedy dorosły stały się ikonami mody, a ich stylizacje stały się inspiracją dla wielu kobiet z całego świata. Aktualnie, bliźniaczki prowadzą dom mody, The Row. więcej »

 
Największa wystawa modowych ilustracji z całego świata
15 stycznia 2016, 12:01

Jeszcze przez kilka w bydgoskiej galerii handlowej Zielone Arkady możemy oglądać wystawę ponad stu prac modowych ilustratorów z całego świata. ,,Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 – Spring 2016” jest bodaj największą wystawą tego typu na całym świecie. więcej »

Ostatnie dni wystawy Coming Out 2015 – Najlepsze Dyplomy ASP!
8 grudnia 2015, 01:12

27 listopada 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy Coming Out 2015 – Najlepsze Dyplomy ASP. To już VII odsłona wydarzenia prezentującego 36 najlepszych prac dyplomowych studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. więcej »

Wystawa ,,Modna i już! Moda w PRL” w MNK
7 grudnia 2015, 09:12

19 grudnia w krakowskim Muzeum Narodowym odbędzie się wernisaż niezwykłej wystawy, pt.: ,,Modna i już! Moda w PRL”. więcej »

 
,,Na skalnym Podhalu” – młodopolska wystawa w Zakopanem
30 listopada 2015, 12:11

Zakopiańskie Muzeum Karola Szymanowskiego przygotowało nie lada gratkę dla miłośników Tatr, w postaci kameralnej wystawy twórczości młodopolskich artystów. Wernisaż odbył się 27 listopada, a eksponaty będzie można oglądać aż do 27 marca 2016 r. więcej »

Wystawa fotografii Bryana Adamsa ,,Obnażeni” w toruńskim CSW
16 listopada 2015, 10:11

W poniedziałek, 16 listopada, odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy fotografii wykonanych przez Bryana Adamsa w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej. więcej »

Ostatnie dni wystawy ,,Ottomania” w krakowskim Muzeum Narodowym
21 września 2015, 02:09

We współpracy z brukselskim Parais de Beaux-Arts krakowski oddział Muzeum Narodowego stworzył wystawę poświęconą wpływom kultury Imperium Osmańskiego na XVI-wieczną Europę i panujący w niej renesans. Goście mogą obejrzeć dzieła takich artystów jak Dürer, Tycjan, Bellini czy Memling. więcej »

 
Nić życia` wystawa Alicji Stańskiej-Stryjeckiej w Sopocie.
21 września 2015, 02:09

W Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie możemy obejrzeć niecodzienną wystawę Alicji Stańskiej-Stryjeckiej `Nić życia` .  więcej »

Tak mieszkali fabrykanci
20 września 2013, 12:09

Już 20 września zwiedzający będą mogli przejść się po reprezentacyjnych salonach i zajrzeć do prywatnych apartamentów właścicieli Pałacu. To tutaj żyła, bawiła się i robiła interesy rodzina Herbstów i Scheiblerów, która zaliczana jest do najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin przemysłowców na ziemiach polskich w drugiej połowie XIX wieku.  więcej »

Kolory emocji: Joanna Dąbkiewicz-Luścińska w SH Studio
3 czerwca 2013, 11:06

Od 7 czerwca w SH Studio w Warszawie można oglądać wystawę Joanny Dąbkiewicz-Luścińskiej „Emocja”. Jak wielki potencjał malarski skrywa tytułowe słowo, dowodzą prace toruńskiej artystki. Jej obrazy są eksplozją barw kładzionych na płótno rozedrganymi na ekspresjonistyczną modłę ruchami pędzla. więcej »

 
wybierz stronę