Felietony i Porady

Wianki 2014

Dodano 23 czerwca 2014 01:06, przez Redakcja
Wianki 2014

      Już od wczesnych godzin popołudniowych można było uczestniczyć w specjalnie przygotowanym na tą
okazję Pikniku Świętojańskim. W malowniczej scenerii Multimedialnego Parku Fontann powstały strefy tematyczne: Spełnionych Marzeń, Twórczej Swobody oraz Tradycji Wiślanej, gdzie uczestnicy mogli zaangażować się w rozmaite aktywności. Tradycja połączyła się tu z nowoczesnością, a stare obyczaje zostały przetworzone dzięki pomysłom młodych artystów.

      Na praskiej stronie Wisły rozbiła się binduga – tradycyjne obozowisko żeglarzy, które przygotowała Funacja Szerokie Wody. Wszyscy, którzy przeprawili sie tradycyjnymi drewnianymi łodziami mogli bawić sie spontanicznie przy ludowej muzyce, spróbować zupy rybnej z kociołka oraz posłuchać opowieści wiślanych pasjonatów.

      W strefie Twórczej Swobody pomalowane zostały 3 żagle, z wykorzystaniem motywów kwiatowych, które można było również umieścić na zaprojektowanej przez każdego indywidualnie koszulce. Uplecionych zostało też 11 ogonów paprotnych, a na jednym z nich zawisły życzenia na lato wiankowiczów.
 Z nich jury rozlosowało 3 wyjazdy wakacyjne. Finał akcji z ogonem paprotnym odbył się w Temacie Rzeka. Tam wspólnie z wolontariuszami został zawieszony ogon paprotny na drzewie, gdzie będzie cieszył oczy plażowiczów aż do końca wakacji.

      Wyjątkowym powodzeniem cieszyła się instalacja kwiatu paproci, który w dniu imprezy zakwitł i stał się magicznym punktem spotkań dla uczestników na terenie Podzamcza.

      Dopełnieniem Pikniku Świętojańskiego była spektakularna Parada Balonów. Tuż przed rozpoczęciem koncertów z Wisłostrady na praską stronę Warszawy wystartowało z przymocowanymi ogonami paprotnymi 15 wielkich balonów.

      O godzinie 20:00 rozpoczęła się część koncertowa Wianków nad Wisłą. Pierwszym zespołem, który wyszedł na scenę był Łąki Łan, który zafundował widzom występ pełen niespodzianek i energicznych utworów. Paprodziad zbratał się z widownią schodząc do niej często ze sceny. Zwieńczeniem występu było obsypanie pierwszych rzędów łąkowymi kwiatami. Godzinę później mogliśmy usłyszeć takie hity jak „Teksański“, „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan“, „Moja i Twoja nadzieja“, oczywiście w wykonaniu zespołu Hey. Playlistę polskich wiankowych hitów 2014 zamknęła grupa Dżem. Publiczność wyśpiewała wraz z Maciejem Balcarem tak dobrze znane wszystkim utwory zespołu, który, aż trudno uwierzyć, świętuje w tym roku 35 lat istnienia. Ostatnia godzina na scenie należała do długo oczekiwanej gwiazdy wieczoru – zespołu Razorlight. Od pierwszego utworu ze estrady biła pozytywna energia. Widać było, że zespół powrócił po przerwie koncertowej z podwójną energią. Publiczność nie pozostała na to obojętna i doskonale bawiła się do ostatniego utworu.

Po koncertach przyszedł czas na inaugurację neonu „Miło Cię Widzieć“, który od dziś będzie witał wszystkich patrzących w kierunku Mostu Gdańskiego. Wianki nad Wisła zakończył zapierający dech pokaz sztucznych ogni inspirowany kwiatami polskimi. Finałowa sekwencja pirotechniczna zdecydowanie obudziła wszystkich do rozpoczęcia lata. Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć z Wianków na www.wawawianki.pl

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !