Felietony i Porady

V Bal Gwiazd Dobroczynności

Dodano 9 lutego 2014 01:02, przez Redakcja&AKPA
V Bal Gwiazd Dobroczynności

W warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbył się V Bal Gwiazd Dobroczynności organizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii oraz magazyn "Show". Swoje Gwiazdy Dobroczynności odebrali w tym roku: Halina Benedyk, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Natalia Kukulska oraz Bohdan Smoleń. Po raz drugi gwiazd sięgnęła za działalność charytatywną w rodzinnym Malborku - Agnieszka Cegielska. Nagroda specjalna magazynu "Show" powędrowała w ręce Małgorzaty Sochy. "Przede wszystkim gratuluję wszystkim laureatom, ponieważ wiem, że oni nie potrzebują grzać się blaskiem swojej popularności. Oni swoją popularność przekuwają w niesienie radości, uśmiechu, wsparcie oraz pozyskiwanie pieniędzy na cele charytatywne. Oddają do dyspozycji swój czas, by pomagać innym. Gwiazdy Dobroczynności to szczególnie wyróżnienie dla tych, którzy mają wielkie serca" - powiedziała Małgorzata Socha.
Kapituła przyznała także Honorową Gwiazdę Dobroczynności Magdalenie Różczce. Gwiazdą wieczoru był zespół Pectus, a Galę poprowadziły trzy gwiazdy, trzech wiodących stacji telewizyjnych: Anna Popek, Dorota Gardias oraz Agnieszka Popielewicz. "Na co dzień pracujemy w konkurencyjnych stacjach, ale czasami spotykamy się na jednej scenie, w jednej sprawie, aby zrobić coś dobrego dla innych. To unikalna sytuacja, kiedy telewizje łączą swoje siły, po to, by promować tych, którzy pomagają. To wspaniałe widzieć salę wypełnioną ludźmi o wielkich sercach, dla których pomaganie jest czymś tak naturalnym jak oddychanie" - powiedziała Anna Popek, członkini kapituły. 
Tradycją Balu Gwiazd Dobroczynności jest także wspaniała aukcja charytatywna, której dochód wspiera Fundusz Gwiazd Dobroczynności. W tak zwanej cichej licytacji można było nabyć m.in. filiżankę Donalda Tuska, zastawę porcelanową od Anny i Bronisława Komorowskich, zestaw wiecznych piór od Jerzego Buzka oraz od Jolanty Kwaśniewskiej, czy też rękawice bokserskie Dariusza Michalczewskiego.
Gwiazdy Dobroczynności to największa kampania medialna promująca działania społeczne i jedyny w Polsce plebiscyt publiczności mający na celu promocję zaangażowania społecznego osób publicznych. To również szansa dla organizacji społecznych, które współpracują z gwiazdami, na nagłośnienie ważnych spraw i problemów oraz szukanie partnerów.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !