Felietony i Porady

TANGO & HAVANA NIGHT

Dodano 20 lutego 2017 02:02, przez Redakcja
TANGO & HAVANA NIGHT

Love is IN the air - walentynkowy wieczór z Anną Marią Jopek i płytą „Minione”

14 lutego przy ul. Twardej 4 spotkały się: miłość, przedwojenne polskie tanga i kubański temperament. Dzięki wyjątkowej atmosferze stworzonej na 42 piętrze apartamentowca Cosmopolitan, goście „Tango & Hawana Night” mogli przenieść się do dekadenckiej Warszawy lat trzydziestych i na energetyczną Kubę jednocześnie.

Niezwykły wieczór związany był z premierą najnowszej muzycznej produkcji Anny Marii Jopek – albumu „Minione”, będącego wskrzeszeniem najpiękniejszych polskich tang. Wokaliska powołała je na nowo do życia wraz z kubańskim trio Gonzalo Rubalcaby.

 Podczas rozmowy z prowadzącym spotkanie Jarosławem Kuźniarem, artystka przedstawiła kulisy powstawania nowej płyty. Anna Maria Jopek opowiedziała o inspiracjach, procesie twórczym oraz współpracy z jednym z najwybitniejszych pianistów improwizujących naszych czasów - Gonzalo Rubalcabą.

Lwia część materiału na płytę powstała w apartamentowcu przy Placu Grzybowskim w samym sercu Warszawy, skąd rozciąga się jeden z najbardziej zapierających dech widoków na stolicę. Na to co nowe i co minione w tym mieście, a jednak wciąż obecne w sercach
i życiu mieszkających tu ludzi –
mówiła Anna Maria Jopek.

Piosenkarka zapowiedziała również trasę koncertową, która pozwoli szerszej publiczności na zetknięcie się z tym premierowym projektem na żywo, w najpiękniejszych salach koncertowych w kraju. Polskie tournee rozpocznie się 21 marca w Toruniu i obejmie 11 miast.

Tego dnia na 42. pietrze - blisko gwiazd pojawiły się osobistości ze świata muzyki, mody
i mediów: Stanisław Soyka, Adam „Nergal” Darski, Jerzy Petersburski Jr, Katarzyna Sokołowska, Marzena Rogalska, Anna Maruszeczko, Krzysztof „Jankes” Jankowski, Katarzyna Montgomery, Joanna Racewicz, Karolina Ferenstein-Kraśko czy Maria Niklińska.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !