Felietony i Porady

Soundrive Fest zbliża się wielkimi krokami!

Dodano 8 sierpnia 2016 02:08, przez Katarzyna Frąckowiak
Soundrive Fest zbliża się wielkimi krokami!

1-3 września odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja Soundrive Fest. To jeden z najbardziej obiecujących polskich festiwali, przedstawiających szeroko pojętą muzykę alternatywną. Organizatorzy stawiają głównie na różnorodność prezentowanych zespołów. Pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia jest Arek Hronowski, właściciel klubu B90 w Gdańsku, założyciel portalu Soundrive.pl oraz członek punkowego zespołu The Stags. Festiwal wielokrotnie zdobywał nominacje i wyróżnienia.

Wśród ogłoszonych artystów znaleźli się m.in.: islandzki songwriter Júníus Meyvant, brytyjski zespół Honne, duński Liss, indie rockowy girlsband Hinds, energetyczne Formation, poruszająca Pixx oraz mieszający elektronikę z afrykańskim brzmieniem Petite Noir, przyjemnie rockowy Fat White Family, inspirujący się twórczością m.in. Prince’a i Arthura Russela LA Priest, energiczne nowojorskie trio Sunflower Bean oraz nieprzewidywalny i dziki Yak.
Jeśli natomiast chodzi o polskich artystów, na scenie pojawią się między innymi: Oly., młoda artystka, tworząca subtelne akustyczne i elektroniczne kompozycje pod okiem wytwórni Nextpop; Lass, czyli Kasia Klimczyk, kompozytorka, producentka i wokalistka, kładąca ogromny nacisk na wizualne efekty towarzyszące muzyce; oraz Calm The Fire, trójmiejski zespół, grający wściekle już od ponad dziesięciu lat.
Zgodnie z ideą odkrywania muzyki, na scenie B90 będzie można zobaczyć również mniej znane, obiecujące formacje takie jak ubiegłoroczna debiutantka Erith, tworząca iście baśniową elektronikę, Lor, czyli cztery nastolatki z Krakowa, których debiutancka płyta ukaże się nadchodzącej jesieni.
Soundrive Fest będzie trwać od 1 do 3 września. Wszystkie koncerty odbędą się na terenie B90 w Gdańsku. Karnety można nabyć przez pośrednictwo strony w cenie 100 zł.

Podczas festiwalu wystąpi islandzki muzyk działający jako Junius Meyvant. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !