Felietony i Porady

Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2017.

Dodano 8 lutego 2017 02:02, przez Katarzyna Frąckowiak
Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2017.

Polskie Nagrody Filmowe Orły przyznawane są w 19 kategoriach, w drodze głosowania, przez Polską Akademię Filmową. Są przyznawane za najwyższe osiągnięcia. Do tegorocznych Polskich Nagród Filmowych kandydowało 51 filmów, w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny członkowie Akademii wybierali spośród 92 produkcji, a w kategorii Najlepszy Serial Fabularny spośród dziesięciu tytułów.
7 lutego 2017 roku o godzinie 12.00, w siedzibie ASP w Warszawie zostały ogłoszone nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2017.

Oto nominowani w poszczególnych kategoriach:

Najlepszy film:
Maciej Pieprzyca "Jestem mordercą"
Jan P. Matuszyński "Ostatnia rodzina"
Wojciech Smarzowski "Wołyń"

Najlepsza główna rola męska
Mirosław Haniszewski "Jestem mordercą"
Andrzej Seweryn "Ostatnia rodzina"
Arkadiusz Jakubik 'Wołyń"

Najlepsza główna rola kobieca
Aleksandra Konieczna "Ostatnia rodzina"
Michalina Łabacz "Wołyń"
Dorota Kolak "Zjednoczone stany miłości"

Najlepsza drugoplanowa rola męska
Arkadiusz Jakubik "Jestem Mordercą"
Jacek Braciak "Wołyń"
Dawid Ogrodnik "Ostatnia rodzina"

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca
Agata Kulesza "Jestem Mordercą"
Agata Buzek "Niewinne"
Iza Kuna "Wołyń"

Odkrycie roku
Anna Zamecka, reżyserka, "Komunia"
Jan P. Matuszyński, reżyser, "Ostatnia rodzina"
Michalina Łabacz, główna rola kobieca, "Wołyń"

Najlepszy scenariusz
Maciej Pieprzyca "Jestem mordercą"
Robert Bolesto "Ostatnia rodzina"
Wojciech Smarzowski "Wołyń"

Najlepsza reżyseria
Maciej Pieprzyca "Jestem mordercą"
Jan P. Matuszyński "Ostatnia rodzina"
Wojciech Smarzowski "Wołyń"

Najlepszy dźwięk
Marek Wronko "Wszystko gra"
Małgorzata Lewandowska, Andrzej Lewandowski "Sprawiedliwy"
Jacek Hamela i Katarzyna Dzida-Hamela "Wołyń"

Najlepszy montaż
Leszek Starzyński "Jestem Mordercą"
Agnieszka Glińska, Anna Zamecka, Wojciech Janas "Komunia"
Paweł Laskowski "Wołyń"
Dorota Wardęszkiewicz "Wszystkie nieprzespane noce"
Beata Walentowska "Zjednoczone Stany Miłości"

Najlepsze kostiumy
Aleksandra Staszko "Baby bump"
Emilia Czartoryska "Ostatnia rodzina"
Paweł Grabarczyk, Magdalena Jadwiga Rutkiewicz-Luterek, Wanda Kowalska, Agata Drozdowska "Wołyń"

Najlepsza scenografia
Joanna Macha, Anna Pabisiak "Niewinne"
Jagna Janicka "Ostatnia rodzina"
Joanna Anastazja Wójcik "Jestem mordercą"
Marek Zawierucha "Wołyń"

Najlepsza muzyka
Bartłomiej Gliniak "Na granicy"
Maciej Zieliński "Sługi boże"
Mikołaj Trzaska "Wołyń"

Najlepsze zdjęcia
Paweł Dyllus "Jestem mordercą"
Jerzy Zieliński "Letnie Przesilenie"
Kacper Fertacz "Ostatnia Rodzina"
Piotr Sobociński Jr. "Wołyń"

Najlepszy film europejski
Stephen Frears "Boska Florence"
László Nemes "Syn Szawła"
Ken Loach "Ja, Daniel Blake"

Najlepszy film dokumentalny
Wojciech Staroń "Bracia"
Anna Zamecka "Komunia"
Karolina Bielawska "Mów mi Marianna"

Najlepszy filmowy serial fabularny
Monika Strzępka "Artyści"
Łukasz Palkowski "Belfer"
Wojciech Adamczyk "Ranczo", sezon 10.

Najwięcej szans na statuetki ma „Wołyń” Wojtka Smarzowskiego, którego członkowie Akademii wyróżnili aż w 14 kategoriach.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !