Felietony i Porady

NeW LOOK DESIGN REFRESH 2016

Dodano 29 listopada 2016 02:11, przez Redakcja
NeW LOOK DESIGN REFRESH 2016

ZAWODOWE JURY I PREMIERA BIOGRAFII MCQUEENA – 1 GRUDNIA FINAŁ NEW LOOK DESIGN REFRESH

Już 1 grudnia 2016 roku w Warszawie w Muzeum Etnograficznym odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń modowych tego roku. W jury konkursu zasiądą m.in. Michał Zaczyński, Tobiasz Kujawa, Agata Koschmieder. Podczas gali odbędzie się również polska premiera biografii Alexandra McQueena – jednego z najbardziej znanych projektantów mody.

W składzie jury New Look Design Refresh w kategorii INSPIRACJE Carlo Rossi znajdują się producentka pokazów, promotorka mody Dorota Wróblewska, Joanna Gaweł założycielka SAPU, Maciej Klonowski, marketing manager w firmie produkującej wino CARLO ROSSI, Tomasz Jacyków stylista i krytyk mody, artystka fryzur Jaga Hupało. Dziennikarz Michał Zaczyński, Andrzej Foder projektant i wykładowca, Michael Hekmat projektant i założyciel marki Blesus, bloger modowy Tobiasz Kujawa, projektantka Agata Koschmieder i projektant i stylista Krzysztof Łoszewski wybiorą zwycięzców w kategorii FASHION. W kategorii ART oceniać będą dr Krystyna Łuczak-Surówka historyk i krytyk designu, norweski artysta malarz Ola Une Ferstad Liland i Artur Dumanowski brand manager DESA Modern.

 

Wyłoniliśmy już finalistów konkursu i mogę stwierdzić, że poziom tegorocznej edycji jest niezwykle wysoki. Bardzo cieszy mnie fakt, że mamy w Polsce tylu młodych, zdolnych projektantów i o wielu z nich z pewnością usłyszymy. Takie konkursy są dla nich szansą na pokazanie ekspertom swojego talentu. Jury podczas finału z pewnością będzie miało bardzo trudne zadanie – mówi Dorota Wróblewska, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu.

Podczas gali New Look Design Refresh swoją polską premierę będzie miała biografia jednego z największych wizjonerów mody, Alexandra McQueena. „Alexander McQueen. Krew pod skórą” to opowieść o nieśmiałym chłopcu z rodziny robotniczej mieszkającej w Lewisham w East London, który wykorzystał swoją wyobraźnię i stworzył wartą miliony dolarów luksusową markę, uwielbianą przez kobiety na całym świecie. Książka już święci triumfy zagranicą.

Partnerem głównym konkursu jest Carlo Rossi. Oficjalnym kreatorem fryzur podczas finału jest marka BATISTE, za makijaż zaś odpowiada Marta Gąska Make Up School.

NEW LOOK DESIGN to konkurs dla projektantów mody z wieloletnią tradycją. Organizowany od 2006 roku przez Dorotę Wróblewską ma na celu promocję najbardziej utalentowanych projektantów. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób zajmujących się sztuką i modą. Tegoroczna edycja pod hasłem REFRESH powiększyła się o nowe kategorie: ART oraz kategorię CARLO ROSSI INSPIRACJE.

STRONA KONKURSU www.newlookdesign.pl

PARTNERZY: CARLO ROSSI, Ford Vignale, PECUNIA Forget-me-Not, PME, DESA Modern, Wydawnictwo Sine Qua Non, BATISTE, HP, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru.

PATRONI MEDIALNI: JOY, JOY.pl Cosmopolitan,Cosmopolitan.pl, Esquire, Esquire.pl,  Sophisti.pl, Jastrząbpost.pl, dorotawroblewska.pl

KIEROWNIK PRODUKCJI- Sylwia Witkowska

MANAGER PROJEKTU- Żaneta Pawlak

KOORDYNATOR PROJEKTU- Katarzyna Zielonka

PRODUKCJA- SOPHISTI PRODUCTION Sp.zo.o

ASYSTENT PRODUCENTA- Piotr Zyznowski

PRODUCENT-Dorota Wróblewska

 

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !