Felietony i Porady

Kayah i Bregović wyruszają razem w trasę koncertową!

Dodano 28 marca 2017 02:03, przez Katarzyna Frąckowiak
Kayah i Bregović wyruszają razem w trasę koncertową!

Kayah i Bregović wyruszają razem w trasę koncertową!


“Kayah i Bregović “ to album wydany w 1999 roku. Muzyka zawarta na nim to przede wszystkim połączenie współczesnego popu oraz bałkańskiego folkloru, ale także muzyka góralska, cygańska oraz przyśpiewki biesiadne. Autorem muzyki oraz producentem jest Goran Bregović, natomiast słowa do wszystkich piosenek napisała Kayah. Ona także zaśpiewala wszystkie te utwory.

Album zdobył ogromną popularność. Otrzymał status diamentowej płyty, 3 Fryderyki oraz 4 SuperJedynki. Po wielkim sukcesie w Polsce, album został wydany w 12 krajach Europy.

Album „Kayah i Bregović” odgrywa kultową rolę w historii polskiej muzyki. Utwory z płyty są wciąż aktualne i podbijają serca kolejnych pokoleń.

We wrześniu 2016 roku odbył się pierwszy od 16 lat koncert Bregovića, na którym gościnnie wystąpiła Kayah. Jak się okazuje nie zdarzyło się to bez powodu. Okazało się bowiem, że jest to początek nowej współpracy artystów.

„Kocham podróżować dzięki muzyce, nie tylko uchem po mapie przenosząc się do Cabo Verde z Cesarią Evorą, do Izraela z Idanem Raichelem, ale i na Bałkany razem z Bregovićem. Ta ostatnia współpraca przyniosła mi w życiu dużo dobrego i wiem jak ważna była w życiu innych ludzi. To właśnie z szacunku dla fanów, dla ważnych chwil w ich życiu powiązanych z naszą wspólną płytą, zdecydowałam się na koncerty z Goranem. Zapalnikiem był nasz wspólny warszawski występ w zeszłym roku. To ogromna frajda poczuć się tak blisko z tyloma ludźmi. Wspaniała energia, wspaniała bałkańska podróż, ale i podróż w czasie dla nas wszystkich. Czeka nas ogromna dawka wzruszeń” – komentuje Kayah.

Duet Kayah Bregović zapowiedział siedem koncertów w Polsce. Bilety dostępne na Biletomat.pl - bilety online, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Media Markt i Saturn Polska.

Oto harmonogram wrześniowych koncertów:

14.09.2017 (czwartek) – Łódź, Wytwórnia
15.09.2017 (piątek) – Gdynia, Gdynia Arena
16.09.2017 (sobota) – Szczecin, Azoty Arena
18.09.2017 (poniedziałek) – Poznań, MTP II
19.09.2017 (wtorek) – Wrocław, Hala Orbita
21.09.2017 (czwartek) – Kraków, Hala Wisły
22.09.2017 (piątek) – Warszawa, Progresja

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !