Felietony i Porady

KARI wyrusza w trasę koncertową po Polsce

Dodano 5 października 2017 03:10, przez Katarzyna Frąckowiak
KARI wyrusza w trasę koncertową po Polsce

KARI to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. 

Artystka ma na swoim koncie trzy albumy. Druga płyta „Wounds And Bruises” zwyciężyła w plebiscycie „Prześwietlamy 2013” portalu Musicis.pl (Album Roku), zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Gazety Wyborczej, Brand New Awards 2013, Tygodnika Powszechnego, T-Mobile Music oraz CGM. W 2014 utwór „The One” wszedł na playlistę BBC Radio 1 w ramach cyklu “BBC Introducing” i zebrał bardzo dobre recenzje od brytyjskich dziennikarzy. Zaowocowało to występem KARI w BBC RADIO’s BIG WEEKEND w Glasgow na scenie BBC Introducing i zaznaczeniem obecności artystki na rynku brytyjskim. 

Nowy album „I Am Fine” to przełom w twórczości KARI. Jej styl kompozycyjny ewoluował, najnowsza płyta brzmi bardzo nowocześnie i świeżo. Bliżej jej do lat 80. i artystów takich jak: Grimes, The Knife, MØ, Björk, czy soundtracku serialu „Stranger Things”. Płyta zaskakuje dynamiką, zróżnicowaniem nastroju i rozwiązaniami aranżacyjnymi. Brzmieniowo trudno odróżnić ją od najnowszych produkcji zachodnich. 

Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Free Form Festival, Good Fest, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych, występując w większości muzycznych klubów w Polsce. 

Teraz KARI wyrusza w trasę koncertową I AM FINE TOUR po całej Polsce. Będzie można ją usłyszeć na żywo aż w sześciu miastach. Bilety można kupić na stronie  http://formusic.pl

12.10 Gdańsk (Stary Maneż)

14.10 Łódź (Wytwórnia)

17.10 Warszawa (Stodoła)

18.10 Kraków (Małopolski Ogród Sztuki)

19.10 Wrocław (Stara Piwnica)

21.10 Toruń (Od Nowa)

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !