Felietony i Porady

Hans Zimmer - trasa koncertowa w Polsce

Dodano 5 maja 2017 02:05, przez Katarzyna Frąckowiak
Hans Zimmer - trasa koncertowa w Polsce

Hans Florian Zimmer to niemiecki kompozytor muzyki filmowej. Urodził się 12 września 1957 roku we Frankfurcie nad Menem. Studia muzyczne ukończyl w Londynie. To tam poznał Trevora Horna oraz Geoff Downesa, z którymi założył zespół The Buggles grający muzykę pop. Ich największym hitem był przebój lat 80tych “Video Killed the Radio Star”. W świat muzyki filmowej wprowadził go kompozytor Stanley Myers, z którym współpracował dłuższy czas. Jego pierwsza ścieżka dźwiękowa powstała do filmu polskiego reżysera Jerzego Skolimowskiego "Fucha”. Już wtedy dał się poznać ze swojego oryginalnego stylu, który polegał na łączeniu orkiestry z elektrycznym brzmieniem keyboardów oraz pracą na komputerach.

W 1988 roku. Hans Zimmer został nominowany do Oscara za soundtrack do filmu "Rainman" i stał się rozpoznawalny w Hollywood. Jednak dopiero w 1994 roku zdobył najważniejszą na świecie statuetkę za muzykę do animowanego filmu Disneya "Król lew".

Kompozytor jest autorem muzyki do takich filmów jak “Karmazynowy przypływ”, “Cienka Czerwona Linia”, “Gladiator”, “Ostatni Samuraj”, “Sherlock Holmes”, “Incepcja” czy “Interstellar”.

Hans Zimmer 8 grudnia 2010 został uhonorowany własną gwiazdą na Hollywood Walk of Fame.

To najbardziej utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Człowiek, którego nazwisko zna każdy miłośnik kina i muzyki.

Obecnie Hans Zimmer ma trasę koncertową w Europie. Artysta zawita także do Polski. Wystąpi w towarzystwie orkiestry, chóru oraz 15-osobowego zespołu, z którym tworzy muzykę do najpopularniejszych produkcji. Zaprezentuje przekrój twórczości, a na scenie oprócz światowej sławy kompozytora, pojawią się specjalni goście – przyjaciele Hansa Zimmera i wybitni artyści ze świata muzyki rozrywkowej.

Terminy koncertów w Polsce:

28.05 Łódź Atlas Arena

26.05 Gdańsk/Sopot Ergo Arena

30.05 Kraków Tauron Arena

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !