Felietony i Porady

Festiwal Jimek+ - nowe wydarzenie na polskiej mapie muzycznej

Dodano 16 lipca 2018 02:07, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Festiwal Jimek+ - nowe wydarzenie na polskiej mapie muzycznej

Jimek, Radzimir Dębski to jeden z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia.

5 i 6 października to daty, które powinni w swoim kalendarzu zapisać wszyscy fani artysty. Ogłoszono właśnie pierwszą edycję festiwalu sygnowanego jego pseudonimem artystycznym.

JIMEK+ to pierwsza edycja dwudniowego festiwalu, na którym zaprezentowany będzie szeroki wachlarz kompozycji i aranżacji Jimka z jego orkiestrą i pod jego batutą.

Festiwal uzupełnią specjalni polscy i zagraniczni goście, których Jimek jako szef muzyczny całości zaprosił do udziału w tym wyjątkowym projekcie. Pełny line-up festiwalu poznamy przed końcem sierpnia. Ogłoszenie pierwszych artystów, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w tym projekcie już wkrótce.

„Szykuje się coś dużego. Wielka arena, pełen symfoniczny skład i wielu gości"– możemy przeczytać na oficjalnym fanpage artysty.

Idea festiwalu zrodziła się jako kontynuacja pomysłu koncertów z plusem, autorstwa Krzysztofa Materny, które w ramach Gdańskiego festiwalu Solidarity of Arts zaskarbiły sobie rzeszę fanów. Powstało 10 wyjątkowych koncertów. Ostatni z serii plus, Jimek+, zgromadził w 2016 r. kilkunastotysięczną publiczność. 

Jimek to jedna z najbardziej intrygujących postaci muzyki młodego pokolenia. Kompozytor, aranżer, instrumentalista. Ma w swoim dorobku spektakularne symfoniczne opracowania muzyki hip-hopowej, a z drugiej strony wiele utworów symfonicznych w tym entuzjastycznie oceniony tren skomponowany specjalnie na uroczystości związaną z 75. rocznicą Powstania w Getcie Warszawskim. Jest laureatem nagrody Orła przyznawanej przez Polską Akademię Filmową najwybitniejszym twórcom muzyki filmowej za muzykę do filmu ,,Sztuka Kochania”. W tym roku otrzymał również prestiżową, bo sygnowaną nazwiskiem Krzysztofa Komedy nagrodę za muzykę do filmu ,,Atak paniki”.

Bilety i karnety na Festiwal JIMEK+ można już kupić online na www.eventim.pl

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !