Felietony i Porady

Zaprojektowani - Krakowskie Spotkania z Dizajnem (6-8 listopada)

Dodano 5 listopada 2015 01:11, przez Informacja prasowa
Zaprojektowani - Krakowskie Spotkania z Dizajnem (6-8 listopada)

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem to wydarzenie promujące dobry dizajn, skupione na prezentacji polskich projektantów i producentów. Wydarzenie okazało się dużym sukcesem w 2014 roku, odwiedziło je 5000 osób. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2015 w Krakowie, a wśród zaproszonych gości znajdują się tak fascynujące osobowości, jak Zuzanna Skalska, prod. Marek Cecuła, dr hab. Andrzej Śmiałek czy prof. Władysław Pluta. Większość wydarzeń jest bezpłatna!

- Zaprojektowani to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Krakowa, a pierwsza edycja pokazała, że posiada wielki potencjał. Krakowskie Spotkania z Dizajnem mają promować młodych polskich projektantów i architektów wnętrz. Chcemy też stworzyć platformę wymiany myśli oraz stworzyć okazję do spotkania młodych kreatywnych z biznesem - mówi dr Jerzy Gaweł, dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, które są głównym organizatorem oraz inicjatorem Zaprojektowanych. Współorganizatorami wydarzenia są prestiżowi partnerzy – Prodesigne, KOŁO, MyHome.pl oraz Fundacja Piękna Polska.

Pierwsza edycja Zaprojektowanych odbyła się w listopadzie 2014 roku. Ogromna frekwencja na wszystkich wydarzeniach pokazała, jak wielka siła kryje się w polskim dizajnie i jak szerokim cieszy się on zainteresowaniem.

W czasie trzech dni Zaprojektowanych (6-8.11.2015) w Krakowie odbędą się: targi dizajnu (8.11.2015, niedziela, Stara Zajezdnia) oraz wystawy, warsztaty, spotkania z wybitnymi specjalistami z zakresu projektowania wnętrz i wzornictwa. Zaprojektowani odbędą się w trzech lokalizacjach - w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych (ul. Zamoyskiego 52), w Prodesigne (ul. Składowa 22), Forum Przestrzenie (ul. Konopnickiej 28) oraz w Starej Zajezdni (ul. św. Wawrzyńca 12). Większość wydarzeń, które zostały zaplanowane, będzie bezpłatna!

Otwarcie Zaprojektowanych nastąpi w piątek, 6 listopada, w Szkole Wnętrz i Przestrzeni (godz. 18, ul. Zamoyskiego 52). Wydarzenie będzie połączone z wernisażem wystawy „Fotoprzetrzenie” oraz performensem choreograficznym. Przez cały piątek w Szkole Wnętrz i Przestrzeni można wziąć udział w wykładach i warsztatach, m.in. z prof. Markiem Cecułą, prof. Władysławem Plutą czy dr hab. Andrzejem Śmiałkiem.

W sobotę, 7 listopada, zapraszamy na warsztaty i wykłady do Prodesigne (ul. Składowa 22), gdzie spotkać można Zuzannę Skalską, Filipa Springera czy Michała Roszkowskiego. Natomiast w Forum Przestrzenie odbędzie się m.in. debata na temat przestrzeni „MIKROarchitektura – MAKSIspołeczeństwo”, organizowana przez KOŁO (godz. 17). Warto również wziąć udział w zwiedzaniu dwóch interesujących budynków: nowej siedziby Crickoteki oraz dawnego Hotelu Forum.

W niedzielę, 8 listopada, odbędą się Targi Zaprojektowani dizajn & wnętrze w Starej Zajezdni, ul. św. Wawrzyńca 12 (godz. 11 – 19, wstęp 5 zł, dzieci bezpłatnie). Można tu będzie zobaczyć i kupić szeroką ofertę młodego, polskiego dizajnu, począwszy od akcesoriów, a skończywszy na meblach czy wyposażeniu łazienki (w sumie będzie ok. 100 wystawców). W Szkole Wnętrz i Przestrzeni odbędzie się szereg wykładów, m.in. Agnieszki Polkowskiej (Trendspot.pl) czy Jerzego Osiki (Promedia).

Więcej informacji na temat Zaprojektowanych: www.zaprojektowani.com.pl oraz www.ksa.edu.pl
https://www.facebook.com/events/1615720632001513/

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !