Felietony i Porady

RAPORT. Wystawa środowiska akademickiego Wydziału Sztuk Pięknych UMK

Dodano 29 marca 2016 04:03, przez Informacja prasowa
RAPORT. Wystawa środowiska akademickiego Wydziału Sztuk Pięknych UMK
W najbliższy piątek, 1 kwietnia, toruńskie CSW zaprasza na otwarcie wystawy RAPORT, prezentującej prace artystów-wykładowców, związanych z toruńskim Wydziałem Sztuk Pięknych. Na wystawie zobaczymy więc prace twórców różnego pokolenia, powstałe przy użyciu różnych technik i materiałów i różnym podejściu do własnej praktyki artystycznej.
 
Raport 2015 to wystawa artystów-wykładowców związanych z Wydziałem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zgodnie z definicją tytułowego pojęcia wystawa ma charakter sprawozdawczy, chociaż rozległość prezentowanych tendencji wychodzi poza surowość urzędowego doniesienia. Zamiast uporządkowanej struktury mamy raczej do czynienia z barwnym, nieregularnym ornamentem, który wymyka się porządkowi zwyczajowej relacji. Na wystawie obok siebie pojawi się wiele różnych wątków i problemów: począwszy od poszukiwania formy, zainteresowania przestrzenią, problematyką figury i figuracji, poprzez inspiracje płynące z codziennych obserwacji i przejawy impulsów czerpanych z życia, aż do fascynacji komunikacją i światem mediów cyfrowych.
 
Do wystawy zaproszono byłych i obecnych artystów-wykładowców oraz doktorantów, co stwarza przestrzeń dynamicznych spotkań i zaskakujących zderzeń. W takiej intensywności i różnorodności mają szansę ujawnić się całkiem nowe wartości i sensy, a intensywność z jaką każdy z obrazów przemawia w kontekście wspólnej wystawy sprawia, że poszczególne wątki zaczynają ze sobą korespondować.
W takim ujęciu wystawa jest więc „raportem” w sensie psychologicznym, jako miejsce spotkania pomiędzy ludźmi, ideami i mediami, co stanowi dobre dopełnienie obchodów 70. lecia Wydziału Sztuk Pięknych.
 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !