Felietony i Porady

Niezwykła książka o niezwykłej kobiecie. Biografia – bez biografii. O fotografii – bez fotografii.

Dodano 25 czerwca 2018 03:06, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Niezwykła książka o niezwykłej kobiecie. Biografia – bez biografii. O fotografii – bez fotografii.

Opowieść o losach niezwykłej fotografki Vivian Maier, która pozostawiła po sobie dorobek w postaci 150 tysięcy fotografii.

Tajemnicza, ekstrawagancka, niezwykle utalentowana – tak w skrócie można opisać Vivian Maier, jedną z najciekawszych postaci fotografii XX wieku. Jej prace, odkryte przez przypadek w 2007 roku, zaledwie dwa lata przed śmiercią artystki, szybko obiegły Internet i od razu stały się sensacją w świecie sztuki. Na co dzień skryta i zagadkowa, pracująca jako opiekunka do dzieci, nikomu nie pokazywała swoich zdjęć.

W czasach nachalnej autopromocji artystów i wybujałego egocentryzmu postać Vivian Maier budzi szczególną fascynację. Kim tak naprawdę była ta ekscentryczna postać? Dlaczego przez całe życie tworzyła anonimowo? Czy była świadoma swojego niezwykłego talentu? Odpowiedzi na te pytania stara się udzielić Christina Hesselholdt w nietuzinkowej w treści i formie powieści o kultowej fotografce.

Wyjątkowa historia o stracie i jednocześnie apetycie na życie. […] Szczególna umiejętność kreowania postaci przez autorkę sprawia, że czujemy, jakby były realne.

„Kristeligt Dagblad”

Fascynujący i urzekający portret osobliwej duszy artystki.

„Nordjyske Stiftstidende”

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !