Felietony i Porady

Miłość i inne deliria

Dodano 4 października 2018 03:10, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Miłość i inne deliria

Kobieta, alkohol, seks… katastrofa. Miłość i inne deliria” to historia kilku kobiet i ich zabójczego związku z mężczyznami i alkoholem – opowieść o tym, czego kobiety nie mówią nawet swoim psychoterapeutom. Premiera wstrząsającego literackiego reportażu już 3 października!

Podobno miłość jest najważniejsza. Podobno ratuje z pustki i cierpienia. Lecz jeśli staje się nałogiem i niebezpiecznie przenika się z ryzykownie używanym alkoholem, przestaje być historią jak z filmu, zmienia się w brudną tajemnicę. Bohaterki Miki Dunin zdobyły się na odwagę, by o tym opowiedzieć. Autorka przekazuje ich historie mocnymi słowami i barwnym językiem.

Inga, Lila i Milena mogłyby mówić o sobie „siostry”, bo łączy je wspólne doświadczenie, które potrafi być silne niczym więzy krwi. Bohaterki przechodzą przez kolejne etapy życia pod wpływem alkoholu, zamroczone miłosną i seksualną obsesją. W książce Miki Dunin z perspektywy czasu szczegółowo analizują historie swojego uwikłania i pokazują spustoszenie, jakie uczyniło ono we wszystkich sferach ich życia i relacjach z bliskimi. Wszystko to napisane jest świetnym językiem, któremu nie sposób odmówić odwagi w wyczerpujących opisach emocjonalnego i alkoholowego upodlenia. Bohaterki Miki Dunin pozwoliły sobie na gorzką szczerość i dzięki niej pokazują, jak z niewinnych obserwatorek swoich dysfunkcyjnych rodziców stały się dorosłymi osobami niemal na ich wzór i podobieństwo.

„Miłość i inne deliria” to książka o uzależnieniu i strachu przed uczuciami, które biorą się z niezaspokojonych potrzeb. To autentyczne świadectwo ucieczki od życia. „Miłość i inne deliria” nie jest poradnikiem, ale jest książką bardziej przydatną niż niejeden z nich. Literacki reportaż Miki Dunin pomaga refleksyjnie przyjrzeć się własnym demonom i z bezpiecznej odległości ocenić, jaką trajektorię przybiera nasze życie.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !