Felietony i Porady

Król, królowa i królewska faworyta

Dodano 19 czerwca 2013 04:06, przez Redakcja
Król, królowa i królewska faworyta

Dziś premiera pierwszej części cyklu Dynastia Tudorów – „Król, królowa i królewska faworyta” autorstwa Anne Gracie. Ta niezwykle wciągająca powieść została oparta na pierwszym sezonie superprodukcji The Tudors. Opowiada o bezwzględnej walce o władzę młodego Henryka VIII i jego miłości, która  zmieniła bieg historii… Powieść ukazała się nakładem wydawcy książek Mira.

Dynastia Tudorów to opowieść o potężnym człowieku, królu jednego
z najsilniejszych państw XVI-wiecznej Europy, któremu na drodze do osiągnięcia satysfakcji nie może stanąć nikt, nawet sam papież. Dla swoich pasji: władzy i kobiet potrafi poświęcić wszystko, nawet życie swoich kolejnych żon.

Król Henryk VIII zarówno w miłości, jak i w polityce jest żywiołowy i bezkompromisowy. W kraju szerzą się zamieszki na tle religijnym, a na scenie politycznej bezustannie zmieniają się sojusze. Mimo to władca całą swoją uwagę skupia na rozwodzie z Katarzyną Aragońską. Sprawa ta nie cierpi zwłoki, ponieważ Henryk nade wszystko pragnie mieć syna, a w jego życiu pojawiła się właśnie piękna Anna Boleyn – kobieta, w której rękach może leżeć przyszłość dynastii.

Kardynał Wolsey, królewski Lord Kanclerz, musi więc odłożyć na bok rację stanu i za wszelką cenę uzyskać zgodę papieża na unieważnienie królewskiego małżeństwa. Polityczne intrygi, które zawładnęły dworem i narastający konflikt z Kościołem mogą zachwiać tronem. Ale głodny władzy i miłosnych uniesień monarcha rządzi tak, jak żyje – z żywiołowością, pasją i zapamiętaniem…

Każdy z tomów serii Dynastia Tudorów oparty jest o fabułę kolejnych sezonów niezwykle popularnego serialu The Tudors, nadawanego w wielu krajach i kilkukrotnie nagradzanego nagrodą Emmy®, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów. W Polsce serial zebrał przed telewizorami kilkumilionową widownię.

Miłośnicy telewizyjnej superprodukcji, sięgając po serię książek Dynastia Tudorów, będą mogli jeszcze lepiej poznać historię intrygującego mężczyzny, który nie cofnął się przed niczym w drodze do zaspokojenia swoich żądz. Kolejne części cyklu – „Królowa traci głowę” oraz „Bądź wola twoja” zostaną wydane w sierpniu i październiku tego roku.

Anne Gracie jest australijską autorką wielokrotnie nagradzaną i nominowaną do nagród literackich w Stanach Zjednoczonych i na rodzimym kontynencie. Ponieważ jej rodzina często się przeprowadzała, Anne dorastała w Australii, Grecji, Malezji i Szkocji, w domu bez telewizora, za to z mnóstwem książek i zwierząt. Historią interesowała się już w dzieciństwie, czytając książki takich autorów jak Henry Treece, Rosemary Sutcliff i Georgette Heyer. Studiowała literaturę angielską i geografię historyczną, a także lingwistykę. Przez kilka lat Anne uczyła w szkole średniej i na wyższych uczelniach, aż w końcu, po roku spędzonym
w podróży po świecie z plecakiem, na nowo odkryła w sobie zamiłowanie do pisania.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !