Felietony i Porady

Idiotka wraca” Hanny Bakuły

Dodano 10 lutego 2015 02:02, przez Redakcja
Idiotka wraca” Hanny Bakuły

Druga część perypetii sympatycznej malarki

„Idiotka wraca” to kontynuacja opowieści o ekscentrycznej malarce Molly, która wyjechała z Polski, marząc o karierze w USA. Teraz w jej życiu zderzają się dwa światy – kolorowego Nowego Jorku oraz szarej Polski lat osiemdziesiątych, do jakiej powraca. Oparta na wątkach autobiograficznych, powieść Hanny Bakuły „Idiotka wraca” z zabawnymi rysunkami autorki ilustrującymi barwne życie Molly, już 18 lutego pojawi się w księgarniach, nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

„Idiotka wraca” to wesoła i wzruszająca powieść o otwartej na świat malarce, która z bagażem życiowych doświadczeń powraca do wyswobodzonej ze szponów komunizmu Polski, celem uwicia rodzinnego gwiazdka dla niej i jej nowego męża.

W samolocie z sentymentem powraca do ostatnich lat spędzonych w międzykontynentalnym rozkroku, kiedy to towarzysko udzielała się zarówno w wolnym od cenzury, artystycznym Nowym Jorku, jak i w mocno różniącej się w tamtych czasach Warszawie.

Molly, mieszkająca z Tarantulą, a beznadziejnie zakochana w oszuście matrymonialnym Karolu, z niecierpliwością wypatruje przyszłego męża (z wypukłą literą w imieniu), którego rzekomo zna, a którego wywróżyła jej wróżka Olga. W oczekiwaniu na tego jedynego, tytułowa idiotka wiedzie bujne życie towarzyskie, a jednocześnie testuje kolejnych, potencjalnych narzeczonych.

„Idiotka wraca” urzeka i bawi do łez. Sporo w niej ciętego języka, pikantnego humoru i kontrowejsyjnych zdarzeń. Powieść ta, to również swoista galeria wyjątkowych postaci, które rozpoznajemy w realnym świecie.

Szereg zabawnych sytuacji oraz szaleństwa Molly sprawiają, że „Idiotka wraca” wciąga od pierwszej strony. Może dlatego, że gdzieś w głębi duszy każdy z nas chciałby pożyć przez chwilę jej zwariowanym – choć stawiającym masę wyzwań – życiem, a nie do końca miałby na to odwagę.

Pięćdziesiąt groszy z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazane na statutową działalność Fundacji Hanny Bakuły.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !