Felietony i Porady

Amy Purdy - historia o tym, jak przekraczać granice własnych możliwości

Dodano 7 grudnia 2015 02:12, przez Redakcja
Amy Purdy - historia o tym, jak przekraczać granice własnych możliwości

Poznaj historię niepełnosprawnej modelki, która nauczyła się przekraczać granice własnych możliwości 

Opowieść o życiu, które rozkwitło w momencie, kiedy wszystko wskazywało na to, że zakończy się przedwcześnie. 

Amy Purdy w wieku 19 lat zachorowała na bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Jej stan był krytyczny, lekarze dawali jej minimalne szanse na wyzdrowienie. Hart ducha i wola życia kobiety były jednak silniejsze, i pozwoliły zwalczyć chorobę. Amy dużo jednak za to zapłaciła. W wyniku choroby straciła obie nogi poniżej kolan. Dla każdego człowieka, a szczególnie dla dziewczyny w jej wieku, byłby to ogromny cios, po którym wielu już by się nie podniosło, pogrążając się w żalu i zgorzknieniu. 

Dla Amy był to jednak dopiero początek wspaniałej przygody, jaką jest życie. Niespożyta energia i niezłomność charakteru, oraz para protez ze stali i włókna węglowego, pozwoliły jej zrealizować swoje marzenia. Jako modelka pracowała między innymi z Madonną czy Nikki Sixx. Uczestniczyła w kampaniach reklamowanych takich marek, jak Toyota, Duracell czy Coca-Cola. Jako reprezentantka USA w narciarstwie zdobyła w 2014 roku brązowy medal na paraolimpiadzie w Soczi. 

W tym samym roku dotarła do finału amerykańskiej edycji Tańca z gwiazdami. Oprah Winfrey nazwała ją bohaterką i inspiracją jej życia. Jakby tego było mało, Amy jest współzałożycielką organizacji Adaptive Action Sports, której misją jest zachęcanie i wspieranie osób niepełnosprawnych w uprawianiu sportów wyczynowych. 

Przeczytaj opowieść o życiu, które rozkwitło w momencie, kiedy wszystko wskazywało na to, że zakończy się przedwcześnie. 

Amy Purdy to amerykańska aktorka, modelka, profesjonalna mówczyni, tancerka, projektantka ubrań oraz światowej klasy snowboardzistka, która w swej krótkiej karierze zdobyła już trzy złote medale oraz jeden brązowy na paraolimpiadzie w Soczi. Jest współzałożycielką organizacji Adaptive Action Sports oraz finalistką 18. sezonu amerykańskiej edycji telewizyjnego programu „Tańca z gwiazdami”, w którym wystąpiła u boku Dereka Hougha – mistrza świata w tańcach latynoamerykańskich. 

„Amy Purdy to ktoś więcej niż paraolimpijka. To pionierka i propagatorka ogromnej siły. Ten szczery do bólu zapis jej życia wzbudza we mnie niesamowicie pozytywne uczucia – dokładne takie same jak w chwilach, kiedy przebywam z Amy i z nią rozmawiam”.

- Elizabeth Gilbert, autorka książki Jedz, módl się, kochaj

„Amy Purdy w pełni ucieleśnia definicję tego, co oznacza walka z przeciwnościami losu. Podziwiam determinację tej młodej kobiety, jej odwagę i wdzięk. Ta książka to fenomen. Naprawdę warto ją przeczytać, a potem przeczytać raz jeszcze i opowiedzieć tę historię wszystkim swoim znajomym”.

- Derek Hough, światowy mistrz w tańcach latynoamerykańskich, autor książki Taking the Lead

„W książce Na własnych nogach Amy Purdy ukazuje nie tylko ogromną odwagę i siłę w mierzeniu się z przeciwieństwami losu, ale również duchową mądrość, dzięki której my – jako czytelnicy – przebudzamy się, by dostrzec własny potencjał nieustannego rozwoju osobistego. Ta młoda kobieta jest po prostu niesamowita – a książka to istny klejnot”.

- Deepak Chopra

Sophisti.pl objęło książkę swoim patronatem.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !