Felietony i Porady

Warto Przeczytać strona 9/13

Warto Przeczytać

Mądre. Silne. Kobiece - "Polki, które zmieniły wizerunek kobiety"

18 października 2018, 03:10

Mądre. Silne. Kobiece. Wychodząc poza szereg, zmierzyły się z historią. Walczyły o swoje często wbrew konwenansom społecznymi i stereotypowemu  postrzeganiu płci pięknej, a warto przypomnieć, że w ich czasach nie znano pojęcia feminizmu takiego, jaki mamy dzisiaj. „Polki, które zmieniły wizerunek kobiety” to  historie niezależnie myślących i postępujących pań, żyjących na przestrzeni czterech wieków. Premiera już 17 października. więcej »

Design Janusz Kaniewski
12 grudnia 2013, 11:12

Dobry design powinien służyć producentowi i konsumentowi, być ładny, ale przede wszystkim pożyteczny i ponadczasowy. Każdy projekt ma swoje cele, na końcu jest ten najważniejszy – dawanie przyjemności – mówi Janusz Kaniewski.  więcej »

Chcesz być bardziej uważnym w swoim życiu?
5 grudnia 2013, 01:12

W świecie zdominowanym przez szybkość, w którym człowiek żyje pod presją czasu, odruchowo i nieraz bezrefleksyjnie się jej poddając, prędzej czy później zaczyna odczuwać naturalną potrzebę, by zwolnić, i zaczyna poszukiwać sposobu, by żyć w większej harmonii z sobą i światem.  więcej »

DOM SPOTKAŃ Z HISTORIĄ PRZEDSTAWIA: „BĘDĘ TO FOTOGRAFOWAŁ W KOLORACH”
20 listopada 2013, 10:11

Początek XX wieku na trójwymiarowych zdjęciach Stanisława Wilhelma Lilpopa. więcej »

 
Banksy. „Nie ma jak w domu” - Steve Wright
15 listopada 2013, 09:11

Nie ma jak w domu to jedyna w Polsce pozycja opowiadająca o początkach „kariery” kontrowersyjnego artysty. 20 listopada 2013 do księgarń trafi nowe rozszerzone wydanie, wzbogacone o niepublikowany nigdy dotąd materiał.  więcej »

Dynastia Tudorów. Królowa traci głowę
12 listopada 2013, 01:11

Każdy z tomów serii Dynastia Tudorów oparty jest o fabułę kolejnych sezonów niezwykle popularnego serialu The Tudors, nadawanego w wielu krajach i kilkukrotnie nagradzanego nagrodą Emmy®, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów.  więcej »

Jennifer Lawrence wystąpi w ekranizacjach powieści „Skazana”  i „Na wschód od Edenu”.
10 listopada 2013, 06:11

Książka „Skazana” jest literackim debiutem Hannah Kent. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej kobiety skazanej w Islandii na śmierć.  więcej »

 
Miłosna chemia według znanego seksuologa
7 listopada 2013, 08:11

Miłość to potęga. Potrafi opętać człowieka. Odebrać rozsądek. Przesłonić świat. Potrafi wszystko wybaczyć. I WYPACZYĆ. O meandrach miłości opowiada znany seksuolog i terapeuta rodzinny Andrzej Komorowski w swojej książce „Miłość ci wszystko wypaczy”.  więcej »

Dynastia Tudorów. Bądź wola twoja.
22 października 2013, 03:10

23 października 2013 r. nakładem wydawcy książek Mira ukaże się trzecia część cyklu Dynastia Tudorów – „Bądź wola twoja” autorstwa Anne Gracie.  więcej »

„Dlaczego nie poczekałaś?”
21 października 2013, 11:10

O trudnych relacjach matka-córka, o tęsknocie za miłością, o chorobie nowotworowej  i  - jak napisała Agnieszka Wolny-Hamkało - o "wszystkich wielkich sprawach, które nas obchodzą".  więcej »

 
"Biec albo umrzeć"  Kilian Jornet
7 października 2013, 02:10

Człowiek wyjątkowy. Heros. Niezwykła osoba. Kilian Jornet jest aktualnym mistrzem świata w skyrunningu, jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Wszedł i zszedł z Kilimandżaro szybciej niż ktokolwiek inny.  więcej »

„To, co zostało” – nowa książka Jodi Picoult
27 września 2013, 03:09

. Czy każdą zbrodnię można wybaczyć? Czy śmierć może być aktem łaski? „To, co zostało” to najbardziej poruszająca powieść Jodi Picoult! więcej »

„Córki swoich matek” – odkryj kolejne tajemnice rodu niezwykłych kobiet
21 września 2013, 04:09

„Matki, żony, czarownice” i „Zalotnice i wiedźmy” Joanny Miszczuk z miejsca podbiły serca czytelniczek. Powieść „Córki swoich matek” to kolejna część tej nastrojowej sagi. więcej »

 
wybierz stronę