Felietony i Porady

Warto Przeczytać strona 9/12

Warto Przeczytać

Anda Rottenberg. Berlińska depresja. Dziennik

23 lipca 2018, 02:07

Ta książka to zapis rocznego pobytu autorki w Berlinie.  więcej »

Miłosna chemia według znanego seksuologa
7 listopada 2013, 08:11

Miłość to potęga. Potrafi opętać człowieka. Odebrać rozsądek. Przesłonić świat. Potrafi wszystko wybaczyć. I WYPACZYĆ. O meandrach miłości opowiada znany seksuolog i terapeuta rodzinny Andrzej Komorowski w swojej książce „Miłość ci wszystko wypaczy”.  więcej »

Dynastia Tudorów. Bądź wola twoja.
22 października 2013, 03:10

23 października 2013 r. nakładem wydawcy książek Mira ukaże się trzecia część cyklu Dynastia Tudorów – „Bądź wola twoja” autorstwa Anne Gracie.  więcej »

„Dlaczego nie poczekałaś?”
21 października 2013, 11:10

O trudnych relacjach matka-córka, o tęsknocie za miłością, o chorobie nowotworowej  i  - jak napisała Agnieszka Wolny-Hamkało - o "wszystkich wielkich sprawach, które nas obchodzą".  więcej »

 
"Biec albo umrzeć"  Kilian Jornet
7 października 2013, 02:10

Człowiek wyjątkowy. Heros. Niezwykła osoba. Kilian Jornet jest aktualnym mistrzem świata w skyrunningu, jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Wszedł i zszedł z Kilimandżaro szybciej niż ktokolwiek inny.  więcej »

„To, co zostało” – nowa książka Jodi Picoult
27 września 2013, 03:09

. Czy każdą zbrodnię można wybaczyć? Czy śmierć może być aktem łaski? „To, co zostało” to najbardziej poruszająca powieść Jodi Picoult! więcej »

„Córki swoich matek” – odkryj kolejne tajemnice rodu niezwykłych kobiet
21 września 2013, 04:09

„Matki, żony, czarownice” i „Zalotnice i wiedźmy” Joanny Miszczuk z miejsca podbiły serca czytelniczek. Powieść „Córki swoich matek” to kolejna część tej nastrojowej sagi. więcej »

 
"Delta Wenus" - zmysłowa literacka uczta Anaïs Nin
13 września 2013, 10:09

Anaïs Nin (1913–1977) – francuska pisarka. W latach 20. i 30. uczestniczyła w życiu artystycznej bohemy Paryża. Słynna jest historia trójkąta miłosnego między Anaïs i poznanymi w 1931 roku w Paryżu Henrym Millerem i jego żoną June. więcej »

 Francja-elegancja
19 sierpnia 2013, 12:08

Anna Bryga w swojej debiutanckiej powieści przełamuje stereotypy dotyczące Francji i Francuzów, tak silnie zakorzenione w naszej kulturze, i robi to w zabawny, niepozbawiony ironii i dystansu sposób. Jeśli sięgniesz po tę książkę, przekonasz się, że pod pozorami uprzejmości i zwykłej codzienności, przyjaźni, związków, pracy nic nie jest takie, jak się wydaje. więcej »

Łukasz Modelski, „Fotobiografia PRL”, Znak
12 sierpnia 2013, 06:08

 Wiecie, dlaczego na Janusza Głowackiego mówiono w szkole „Słoń Trąbalski”? Jeśli nie, dowiecie się z książki Łukasza Modelskiego. Wywiady z fotoreporterami z czasów PRL to więcej, niż opowieść o fotografii.Choć Modelski tak właśnie buduje swoje rozmowy. Przegląda z ich bohaterami archiwa i pyta o zdjęcia – przedstawione na nich sytuacje i związane z pracą anegdoty. I z tych właśnie anegdot rodzą się historie. więcej »

 
Jaroslav Rudiš „Koniec punku w Helsinkach”
6 sierpnia 2013, 07:08

 Dla urodzonych na przełomie lat 60. i 70. to nostalgiczna książka o ich pokoleniu. Dla miłośniczek mody, które punk poznały dzięki wystawie „Chaos to Couture” w nowojorskim Metropolitan Museum – lektura obowiązkowa. więcej »

W pogoni za torebką
13 lipca 2013, 11:07

Która z nas nie marzy o tym, żeby wyglądać jak gwiazda filmowa, nosić ubrania od najlepszych projektantów, budzić podziw mężczyzn i innych kobiet Carrie Bradshaw z Seksu w wielkim mieście do szczęścia potrzebowała butów od Manolo Blahnika, diabeł ubierał się u Prady, natomiast Victoria Beckham, Sharon Stone czy Naomi Campbell potrafiły wydać fortunę na torebkę o wdzięcznej nazwie BIRKIN. więcej »

„Kobiety z sąsiedztwa”
28 czerwca 2013, 11:06

Intrygujące, irytujące, nieprzewidywalne – takie są „Kobiety z sąsiedztwa”   Iwona Żytkowiak jest autorką powieści „Tonia” i „Spotkania przy lustrze”. Właśnie ukazała się jej nowa książka - „Kobiety z sąsiedztwa”. więcej »

 
wybierz stronę