Felietony i Porady

Warto Przeczytać strona 8/12

Warto Przeczytać

„MALINA, MIÓD- DZIEWCZYNA” KATARZYNY PAKOSIŃSKIEJ

16 listopada 2017, 02:11

Będziemy podróżować w czasie, rozwiązywać zagadki i śmiać się, ile wlezie – czyli „MALINA, MIÓD- DZIEWCZYNA” KATARZYNY PAKOSIŃSKIEJ  Malina, przesympatyczna dziewczynka, która podbiła serca młodych czytelników, wyrusza w kolejną podróż. Jednak nie będzie to zwykła wyprawa, jeśli w ogóle wyprawa w czasie zwykłą być może. Malina i jej przyjaciele zmienią bieg historii. Będzie się działo!  Premiera najzabawniejszej książki dla dziewczyn i chłopaków zamieszkujących Europę Środkową „Malina miód-dziewczyna” już 22 listopada.   więcej »

Obywatel Małgorzata
16 grudnia 2013, 11:12

Przeczytałam książkę autorstwa Krystyny Pytlakowskiej i Małgorzaty Potockiej OBYWATEL MAŁGORZATA.Jestem pozytywnie zaskoczona treścią i kompletnie nie rozumiem afery na temat zawartych w niej rzekomych kłamstw.Nie dostrzegłam takiej treści.Potocka w sposób wyważony odpowiada na  pytania w wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarkę Krystynę Pytlakowską. Wspomina towarzyskie sytuacje, miłość, szczęśliwe dla siebie czasy, zdradę i żal, żal do siebie samej. Nie obraża nikogo, tylko sama przyznaje się do swoich błędów.  więcej »

Design Janusz Kaniewski
12 grudnia 2013, 11:12

Dobry design powinien służyć producentowi i konsumentowi, być ładny, ale przede wszystkim pożyteczny i ponadczasowy. Każdy projekt ma swoje cele, na końcu jest ten najważniejszy – dawanie przyjemności – mówi Janusz Kaniewski.  więcej »

Chcesz być bardziej uważnym w swoim życiu?
5 grudnia 2013, 01:12

W świecie zdominowanym przez szybkość, w którym człowiek żyje pod presją czasu, odruchowo i nieraz bezrefleksyjnie się jej poddając, prędzej czy później zaczyna odczuwać naturalną potrzebę, by zwolnić, i zaczyna poszukiwać sposobu, by żyć w większej harmonii z sobą i światem.  więcej »

 
DOM SPOTKAŃ Z HISTORIĄ PRZEDSTAWIA: „BĘDĘ TO FOTOGRAFOWAŁ W KOLORACH”
20 listopada 2013, 10:11

Początek XX wieku na trójwymiarowych zdjęciach Stanisława Wilhelma Lilpopa. więcej »

Banksy. „Nie ma jak w domu” - Steve Wright
15 listopada 2013, 09:11

Nie ma jak w domu to jedyna w Polsce pozycja opowiadająca o początkach „kariery” kontrowersyjnego artysty. 20 listopada 2013 do księgarń trafi nowe rozszerzone wydanie, wzbogacone o niepublikowany nigdy dotąd materiał.  więcej »

Dynastia Tudorów. Królowa traci głowę
12 listopada 2013, 01:11

Każdy z tomów serii Dynastia Tudorów oparty jest o fabułę kolejnych sezonów niezwykle popularnego serialu The Tudors, nadawanego w wielu krajach i kilkukrotnie nagradzanego nagrodą Emmy®, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów.  więcej »

 
Jennifer Lawrence wystąpi w ekranizacjach powieści „Skazana”  i „Na wschód od Edenu”.
10 listopada 2013, 06:11

Książka „Skazana” jest literackim debiutem Hannah Kent. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej kobiety skazanej w Islandii na śmierć.  więcej »

Miłosna chemia według znanego seksuologa
7 listopada 2013, 08:11

Miłość to potęga. Potrafi opętać człowieka. Odebrać rozsądek. Przesłonić świat. Potrafi wszystko wybaczyć. I WYPACZYĆ. O meandrach miłości opowiada znany seksuolog i terapeuta rodzinny Andrzej Komorowski w swojej książce „Miłość ci wszystko wypaczy”.  więcej »

Dynastia Tudorów. Bądź wola twoja.
22 października 2013, 03:10

23 października 2013 r. nakładem wydawcy książek Mira ukaże się trzecia część cyklu Dynastia Tudorów – „Bądź wola twoja” autorstwa Anne Gracie.  więcej »

 
„Dlaczego nie poczekałaś?”
21 października 2013, 11:10

O trudnych relacjach matka-córka, o tęsknocie za miłością, o chorobie nowotworowej  i  - jak napisała Agnieszka Wolny-Hamkało - o "wszystkich wielkich sprawach, które nas obchodzą".  więcej »

"Biec albo umrzeć"  Kilian Jornet
7 października 2013, 02:10

Człowiek wyjątkowy. Heros. Niezwykła osoba. Kilian Jornet jest aktualnym mistrzem świata w skyrunningu, jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Wszedł i zszedł z Kilimandżaro szybciej niż ktokolwiek inny.  więcej »

„To, co zostało” – nowa książka Jodi Picoult
27 września 2013, 03:09

. Czy każdą zbrodnię można wybaczyć? Czy śmierć może być aktem łaski? „To, co zostało” to najbardziej poruszająca powieść Jodi Picoult! więcej »

 
wybierz stronę