Felietony i Porady

Warto Przeczytać strona 7/13

Warto Przeczytać

Osiem białych nocy

13 listopada 2018, 03:11

Nowy Jork. Dwoje ludzi. Ostatnitydzień roku. Powieść autorabestsellerowych „Tamtych dni, tamtych nocy”.   więcej »

Lata 60 sztuka użytkowa
12 marca 2015, 02:03

Przewodnik po sztuce użytkowej lat 60. to pasjonująca lektura zarówno dla początkujących zbieraczy, jak i rasowych kolekcjonerów, a także amatorów designu tych lat. Prezentuje wszystkie popularne dziedziny kolekcjonerskie od mebli, przez ceramikę, szkło, biżuterię, plakaty, modę po wzornictwo prze- mysłowe. Zawiera wskazówki, jak zbudować kolekcję na miarę możliwości każdego i nie ulec presji cenowej, jak odnaleźć się w labiryncie kierunków i nie przeoczyć okazji, jak zainwestować, aby po latach zyskać. Wprowadza w świat ekscytujących przedmiotów, rozbudzając chęć ich posiadania. więcej »

Idiotka wraca” Hanny Bakuły
20 lutego 2015, 02:02

„Idiotka wraca” to kontynuacja opowieści o ekscentrycznej malarce Molly, która wyjechała z Polski, marząc o karierze w USA. Teraz w jej życiu zderzają się dwa światy – kolorowego Nowego Jorku oraz szarej Polski lat osiemdziesiątych, do jakiej powraca. Oparta na wątkach autobiograficznych, powieść Hanny Bakuły „Idiotka wraca” z zabawnymi rysunkami autorki ilustrującymi barwne życie Molly, już 18 lutego pojawi się w księgarniach, nakładem Wydawnictwa Burda Książki.  więcej »

Idiotka wraca” Hanny Bakuły
10 lutego 2015, 02:02

„Idiotka wraca” to kontynuacja opowieści o ekscentrycznej malarce Molly, która wyjechała z Polski, marząc o karierze w USA. Teraz w jej życiu zderzają się dwa światy – kolorowego Nowego Jorku oraz szarej Polski lat osiemdziesiątych, do jakiej powraca. Oparta na wątkach autobiograficznych, powieść Hanny Bakuły „Idiotka wraca” z zabawnymi rysunkami autorki ilustrującymi barwne życie Molly, już 18 lutego pojawi się w księgarniach, nakładem Wydawnictwa Burda Książki.  więcej »

 
Aktorka i reżyserka serialu Girls wydała książkę `Nie taka dziewczyna`.
15 stycznia 2015, 02:01

Lena Dunham to amerykańska aktorka, reżyserka i scenarzystka nazywana `Woodym Allenem w spódnicy`. Znana głównie z serialu `Girls`, który równocześnie stworzyła i w którym gra główną rolę. Serial jest komediodramatem, opowiadającym o życiu dwudziestoparoletnich mieszkańców Nowego Jorku. więcej »

ANNA IWASZKIEWICZ - DLA POETY RZUCIŁA KSIĘCIA
10 grudnia 2014, 02:12

Była córką kapitalisty, ale ignorowała świat pieniądza. Zauroczona Jarosławem  Iwaszkiewiczem zerwała dla niego zaręczyny z księciem Radziwiłłem. I mimo przeciwności losu, niechęci rodziny przez blisko 60 lat była żoną pisarza, pierwszym czytelnikiem i krytykiem jego twórczości. więcej »

Artystyczne Smaki
1 grudnia 2014, 02:12

Dania wyśmienite i proste, wykwintne, ale jednocześnie łatwe w przygotowaniu.Taka właśnie jest kuchnia sióstr Anny i Aleksandry Kopcza, autorek bloga Cook&Celebrates, który słynie z doskonałych przepisów i pięknych zdjęć. więcej »

 
 „Pysznie bez glutenu”
19 listopada 2014, 02:11

Na lokalnym bazarze można kupić warzywa od zaprzyjaźnionego rolnika, w ulubionej kawiarni – kawę oznaczoną „fair trade”. Wybór lokalu vege nie stanowi już większego problemu. A gdyby pójść o krok dalej i spróbować samemu ugotować danie „gluten free”? Książka „Pysznie bez glutenu” już dziś trafi do rąk czytelników.  więcej »

„Kuchnia fit” Konrada Gacy, czyli jak jeść zdrowo i świadomie
18 listopada 2014, 02:11

Znany w Polsce jako cudotwórca odchudzania, twórca kompleksowego programu walki z otyłością Gaca System, a także ekspert popularnego show telewizyjnego „Fat Killers. Zabójcy tłuszczu”, Konrad Gaca zaprasza do lektury swojej najnowszej książkę. To jednak niekoniecznie pozycja dla otyłych, ale dla tych po prostu chcą odżywiać się zdrowo, smacznie i mądrze. Książka „Kuchnia fit” już 19 listopada ukaże się nakładem wydawnictwa BURDA KSIĄŻKI.  więcej »

Miłość, szyk i złe nawyki – jak być współczesną paryżanką
14 listopada 2014, 02:11

Maria Antonina, Jane Birkin, Romy Schneider. Najsłynniejsze paryżanki to cudzoziemki. W końcu nie chodzi o to GDZIE, ale JAK żyć. Muza Karla Lagerfelda, Caroline de Maigret wraz z trzema przyjaciółkami zdradza tajemnice mieszkanek stolicy miłości, szyku i złych nawyków.  więcej »

 
SMS-KRÓTKA WIDOMOŚĆ TEKSTOWA
28 października 2014, 02:10

Dzieła pisane wierszem cenione były wyżej od tych pisanych prozą.  I choć świat się zmienia, a poezja w nim  jest już   gatunkiem niemodnym, rzadko  używanym  i całkiem niekomercyjnym,  to na szczęście ciągle są wśród nas poeci. Wydawnictwo SOPHISTI BOOKS wydanym właśnie tomikiem wierszy Krzysztofa Lufta: SMS. Krótka wiadomość tekstowa, potwierdza tę prawdę. więcej »

"A moja mama ma w torebce psa"
17 października 2014, 04:10

Mela to piesek chihuahua, który uwielbia zabawy i przygody. Jest członkiem dużej rodziny, o której życiu opowiada sześcioletnia narratorka – Pola. Książka Patrycji Woy-Wojciechowskiej „A moja mama ma w torebce psa” z pewnością zainspiruje wszystkie dzieci do kolorowania, rysowania, wymyślania oraz oczywiście – do czytania. Premiera książki już 22 października.  więcej »

„Elegantki"
14 października 2014, 02:10

„Elegantki". Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku” to pierwsza książka o modzie w PRL-u oglądanej przez pryzmat rozmów z kobietami, które przenosiły do Polski światowe trendy tamtych lat. Niezwykły zbiór wspomnień ukaże się 15 października. Bogato ilustrowana publikacja jest opowieścią o czasach, w których piękny ubiór wymagał nie tylko dobrego gustu, ale także wyrzeczeń, sprytu i odwagi, by wyjść w nim na ulicę! więcej »

 
wybierz stronę