Felietony i Porady

Warto Przeczytać strona 7/13

Warto Przeczytać

Woda na sicie

25 sierpnia 2018, 03:08

Nowa książka autorki monumentalnych, bestsellerowych Córek Wawelu!   więcej »

Miłość, szyk i złe nawyki – jak być współczesną paryżanką
14 listopada 2014, 02:11

Maria Antonina, Jane Birkin, Romy Schneider. Najsłynniejsze paryżanki to cudzoziemki. W końcu nie chodzi o to GDZIE, ale JAK żyć. Muza Karla Lagerfelda, Caroline de Maigret wraz z trzema przyjaciółkami zdradza tajemnice mieszkanek stolicy miłości, szyku i złych nawyków.  więcej »

SMS-KRÓTKA WIDOMOŚĆ TEKSTOWA
28 października 2014, 02:10

Dzieła pisane wierszem cenione były wyżej od tych pisanych prozą.  I choć świat się zmienia, a poezja w nim  jest już   gatunkiem niemodnym, rzadko  używanym  i całkiem niekomercyjnym,  to na szczęście ciągle są wśród nas poeci. Wydawnictwo SOPHISTI BOOKS wydanym właśnie tomikiem wierszy Krzysztofa Lufta: SMS. Krótka wiadomość tekstowa, potwierdza tę prawdę. więcej »

"A moja mama ma w torebce psa"
17 października 2014, 04:10

Mela to piesek chihuahua, który uwielbia zabawy i przygody. Jest członkiem dużej rodziny, o której życiu opowiada sześcioletnia narratorka – Pola. Książka Patrycji Woy-Wojciechowskiej „A moja mama ma w torebce psa” z pewnością zainspiruje wszystkie dzieci do kolorowania, rysowania, wymyślania oraz oczywiście – do czytania. Premiera książki już 22 października.  więcej »

 
„Elegantki"
14 października 2014, 02:10

„Elegantki". Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku” to pierwsza książka o modzie w PRL-u oglądanej przez pryzmat rozmów z kobietami, które przenosiły do Polski światowe trendy tamtych lat. Niezwykły zbiór wspomnień ukaże się 15 października. Bogato ilustrowana publikacja jest opowieścią o czasach, w których piękny ubiór wymagał nie tylko dobrego gustu, ale także wyrzeczeń, sprytu i odwagi, by wyjść w nim na ulicę! więcej »

 Pejzaż z wiatrakami
8 października 2014, 02:10

15 października na polskim rynku księgarskim pojawi się książka „Holandia. Presja depresji” Marka Orzechowskiego. To wciągająca i osobista opowieść o kraju, który morzu wydarł ziemię, a światu dał wielu wybitnych uczonych, malarzy i wizję futbolu totalnego.  więcej »

Błękitna nadzieja
6 października 2014, 02:10

Błękitna nadzieja– nowa książka National Geographic we współracy z marką La Mer więcej »

 
Kolekcjonerka perfum
11 czerwca 2014, 01:06

Zmysłowa i pełna zapachów historia kobiety, która stała się muzą paryskich kreatorów perfumCzy jeden list może przewrócić życie do góry nogami? Dzięki niespodziewanej wiadomości z Paryża Grace pozna historię niezwykłej kobiety, która była natchnieniem dla francuskich kreatorów perfum. więcej »

„Tożsamość Rodneya Cullacka”
4 czerwca 2014, 01:06

Wielowarstwowa powieść z elementami science fiction i cyberpunka, nawiązująca do Matrixa i twórczości Philipa K. Dicka. Richard Zonga, agent 8. kategorii, poznaje sekret, który wywraca do góry nogami całą znaną mu rzeczywistość. Czy zdoła ujawnić prawdę w świecie, w którym być może nikt nie jest tym, kim się wydaje? więcej »

Śmierć Grubej Berty
30 maja 2014, 06:05

Autorka swoimi przeżyciami mogłaby obdzielić  kilka wyrazistych bohaterek literackich oraz liczne grono gości talk shows, nawet tych najbardziej ekstremalnych. Tymczasem snuje kameralną opowieść, która zaskakuje precyzją obserwacji. Niewiele osób potrafi relacjonować swoje życie w taki sposób. To swoiste "trzecie oko", którym obserwowała siebie na przestrzeni lat, pozwoliło jej na bieżąco analizować własne przeżycia i emocje, a jednocześnie unikać pochopnych ocen czy ucieczek od bieżącej sytuacji. To historia opowiedziana na zimno - o próbach i błędach, wzlotach i upadkach. Jednocześnie to opowieść budująca. Agnieszka wie, że historia Beaty na zawsze pozostanie częścią jej życia. Nie ucieka od niej, przeciwnie - czerpie z niej siłę.   więcej »

 
"Goniąc cienie"
12 maja 2014, 09:05

Lucas Scarlett prowadzi agencję detektywistyczną w Chicago. W trakcie śledztwa, w jednej z akcji, poznaje tajemniczą Chelsea, która udziela schronienia jemu i jego rannemu przyjacielowi. Na pierwszy rzut oka dziewczyna jawi się jako zwyczajna i niegroźna, kiedy jednak Lucas nagle zagląda w lufę pistoletu dzierżonego w jej dłoni, jest już pewien, że skrywa ona niejedną tajemnicę. Czy to ona postrzeliła jego przyjaciela? więcej »

Światy wielce niebezpieczne
22 kwietnia 2014, 01:04

Jak modne Iranki upinają chusty i po co im w szafach obcisłe koszulki? Czy podróżującej po Iranie kobiecie grozi spotkanie z policją obyczajową za to, że chodzi w sandałach pokazując stopy? Dlaczego na trzydniowym uzbeckim weselu jest wszystko z wyjątkiem ślubu? I czy Kirgizce podejrzewającej, że wracający z pracy w świecie mąż przywiózł w gości nie turystkę, ale nową żonę, wypada coś powiedzieć?  więcej »

Włosi. Życie to teatr
31 marca 2014, 01:03

Republika Włoska, Italia, Włochy – Bel Paese, Piękny Kraj, jak mówią sami Włosi. Jacy są ci, którzy tak poetycko nazywają swój kraj? więcej »

 
wybierz stronę