Felietony i Porady

Warto Przeczytać strona 6/13

Warto Przeczytać

Woda na sicie

25 sierpnia 2018, 03:08

Nowa książka autorki monumentalnych, bestsellerowych Córek Wawelu!   więcej »

Ludzie kultury i czytelnicy stworzą listę „100 książek, które trzeba przeczytać”
6 lipca 2015, 02:07

Jakie są ulubione książki Polaków? Czy jest to klasyka, a może pachnące farbą drukarską nowości wydawnicze? Jaką literaturę polscy czytelnicy bardziej cenią – polską czy obcą? O tym wszystkim będziemy mogli się wkrótce przekonać, dzięki ogólnopolskiemu projektowi Empiku „100 książek, które trzeba przeczytać”.  więcej »

Nie boję się ciemności
3 czerwca 2015, 02:06

„Życie nie składa się jedynie ze smutnych i bolesnych przeżyć. Są też i te dobre, które trzeba wspominać, pielęgnować i przede wszystkim trzymać się ich. Są to historie, które pozwalają prze- trwać gorsze dni. Skupiamy się na nich, wracamy do nich i cieszy- my się, jakbyśmy przechodzili przez to jeszcze raz.” więcej »

Głośny śmiech
20 maja 2015, 02:05

Jak to się stało, że wielka gwiazda lat 90. i początku XXI wieku jest dziś bezdomną artystką? Nagrodzona Fryderykiem i Platynową Płytą, od lat błąka się po świecie. Fiolka Najdenowicz to jeden z najwybitniejszych głosów sceny polskiej. Głos, który zapadł się pod ziemię. Co się stało, że porównywana do BJÖRK artystka zniknęła z naszego horyzontu? Czy to sprawa ślepego losu, czy też własnego wyboru? więcej »

 
Sekrety Pałacu Elizejskiego
5 maja 2015, 01:05

„Pocałuj mnie (nie, nie tak) w usta!”. To pierwsze zdanie, jakie Valérie Trierweiler szepcze prezydentowi François Hollande’owi, gdy reporterzy zaczynają go obskakiwać na placu Bastylii tuż po zaprzysiężeniu na prezydenta. Towarzyszki życia prezydentów Francji bywały niezwykle różne, wspierały głowy Państwa, ale i wywoływały skandale. Miały wpływ na politykę, obyczaje  i modę. Ich historie w „Pierwszych damach Francji” przedstawia Robert Schneider. Polska premiera książki już 20 maja. więcej »

100 LAT MODY MĘSKIEJ
9 kwietnia 2015, 02:04

Bogata, wyczerpująca kolekcja ilustracji, ukazująca zmiany w modzie męskiej w ciągu ostatnich 100 lat, z tekstem autorstwa historyka mody, Cally Blackman. Rzadko publikowane fotografie i ilustracje prezentują, w miarę jak mijał wiek, eleganckie krawiectwo z Savile Row i solidność uniformów khaki i dżinsowych, a także pracownie, w których powstawały wspaniałe fasony i zestawienia kolorów. więcej »

Lata 60 sztuka użytkowa
12 marca 2015, 02:03

Przewodnik po sztuce użytkowej lat 60. to pasjonująca lektura zarówno dla początkujących zbieraczy, jak i rasowych kolekcjonerów, a także amatorów designu tych lat. Prezentuje wszystkie popularne dziedziny kolekcjonerskie od mebli, przez ceramikę, szkło, biżuterię, plakaty, modę po wzornictwo prze- mysłowe. Zawiera wskazówki, jak zbudować kolekcję na miarę możliwości każdego i nie ulec presji cenowej, jak odnaleźć się w labiryncie kierunków i nie przeoczyć okazji, jak zainwestować, aby po latach zyskać. Wprowadza w świat ekscytujących przedmiotów, rozbudzając chęć ich posiadania. więcej »

 
Idiotka wraca” Hanny Bakuły
20 lutego 2015, 02:02

„Idiotka wraca” to kontynuacja opowieści o ekscentrycznej malarce Molly, która wyjechała z Polski, marząc o karierze w USA. Teraz w jej życiu zderzają się dwa światy – kolorowego Nowego Jorku oraz szarej Polski lat osiemdziesiątych, do jakiej powraca. Oparta na wątkach autobiograficznych, powieść Hanny Bakuły „Idiotka wraca” z zabawnymi rysunkami autorki ilustrującymi barwne życie Molly, już 18 lutego pojawi się w księgarniach, nakładem Wydawnictwa Burda Książki.  więcej »

Idiotka wraca” Hanny Bakuły
10 lutego 2015, 02:02

„Idiotka wraca” to kontynuacja opowieści o ekscentrycznej malarce Molly, która wyjechała z Polski, marząc o karierze w USA. Teraz w jej życiu zderzają się dwa światy – kolorowego Nowego Jorku oraz szarej Polski lat osiemdziesiątych, do jakiej powraca. Oparta na wątkach autobiograficznych, powieść Hanny Bakuły „Idiotka wraca” z zabawnymi rysunkami autorki ilustrującymi barwne życie Molly, już 18 lutego pojawi się w księgarniach, nakładem Wydawnictwa Burda Książki.  więcej »

Aktorka i reżyserka serialu Girls wydała książkę `Nie taka dziewczyna`.
15 stycznia 2015, 02:01

Lena Dunham to amerykańska aktorka, reżyserka i scenarzystka nazywana `Woodym Allenem w spódnicy`. Znana głównie z serialu `Girls`, który równocześnie stworzyła i w którym gra główną rolę. Serial jest komediodramatem, opowiadającym o życiu dwudziestoparoletnich mieszkańców Nowego Jorku. więcej »

 
ANNA IWASZKIEWICZ - DLA POETY RZUCIŁA KSIĘCIA
10 grudnia 2014, 02:12

Była córką kapitalisty, ale ignorowała świat pieniądza. Zauroczona Jarosławem  Iwaszkiewiczem zerwała dla niego zaręczyny z księciem Radziwiłłem. I mimo przeciwności losu, niechęci rodziny przez blisko 60 lat była żoną pisarza, pierwszym czytelnikiem i krytykiem jego twórczości. więcej »

Artystyczne Smaki
1 grudnia 2014, 02:12

Dania wyśmienite i proste, wykwintne, ale jednocześnie łatwe w przygotowaniu.Taka właśnie jest kuchnia sióstr Anny i Aleksandry Kopcza, autorek bloga Cook&Celebrates, który słynie z doskonałych przepisów i pięknych zdjęć. więcej »

 „Pysznie bez glutenu”
19 listopada 2014, 02:11

Na lokalnym bazarze można kupić warzywa od zaprzyjaźnionego rolnika, w ulubionej kawiarni – kawę oznaczoną „fair trade”. Wybór lokalu vege nie stanowi już większego problemu. A gdyby pójść o krok dalej i spróbować samemu ugotować danie „gluten free”? Książka „Pysznie bez glutenu” już dziś trafi do rąk czytelników.  więcej »

 
wybierz stronę