Felietony i Porady

Warto Przeczytać strona 5/13

Warto Przeczytać

Woda na sicie

25 sierpnia 2018, 03:08

Nowa książka autorki monumentalnych, bestsellerowych Córek Wawelu!   więcej »

To zmienia wszystko
4 kwietnia 2016, 11:04

Raz na dziesięć lat Naomi Klein publikuje książkę, która na nowo definiuje epokę. W „To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat” podejmuje temat największego zagrożenia, przed jakim kiedykolwiek stanęła ludzkość: wojny, jaką obecny model gospodarczy wypowiedział życiu na Ziemi. „To pierwsza naprawdę uczciwa książka o zmianach klimatu” – pisze „Time”. „To książka o zmianie klimatu dla ludzi, którzy nie czytają książek o zmianie klimatu” – mówi autorka. Polska premiera już 13 kwietnia.   więcej »

Polacy, którzy zmienili świat
31 marca 2016, 11:03

Inżynier ze Strzyżowa, który zaprojektował pojazd księżycowy użyty w trzech wyprawach Apollo na Księżyc. Polak, który zatrzymał śmierć – twórca ręcznego wykrywacza min. Współtwórca bomby wodorowej. Jedna z najsłynniejszych śpiewaczek operowych. Pionier światowej kinematografii. Odkrywca grup krwi. Premiera książki „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat –  część 2” już 13 kwietnia.  więcej »

„Pysznie dla rodziny i przyjaciół” od 30 marca w księgarniach
24 marca 2016, 03:03

Książka ta powstała z pasji. Ale nie z pasji do jedzenia, lecz do gotowania dla innych. Z pasji wspólnego spędzania czasu przy stole i dzielenia się radością z odkrywania nowych smaków. „Pysznie dla rodziny i przyjaciół” to pierwsza w Polsce książka, która zawiera gotowe propozycje zestawów dań na domowe przyjęcia – obiady oraz kolacje – przygotowane z myślą o co najmniej 6 osobach. Premiera już 30 marca. więcej »

 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o detoksie. Premia książki 30 marca
21 marca 2016, 02:03

Beacie Sokołowskiej zaufało tysiące Polaków. Dzięki niej zmienili swoje nawyki, postawili na zdrowie i odzyskali radość życia. Autorka „Alkalicznego stylu życia” powraca z nową książką. Premiera „Alkalicznego detoksu” już 30 marca.   więcej »

 Poczuj radość z posiadania mniej
14 marca 2016, 02:03

Czy nabywanie kolejnych rzeczy może uczynić nas szczęśliwymi? Jak pozwolić dojść do głosu minimalizmowi w konsumpcyjnym społeczeństwie?  Francine Jay, prekursorka minimalizmu radzi, co zrobić, by nasze życie stało się naturalne, spokojne i poukładane. Minimalizm to nie tylko uporządkowane szafy i biurka, to przede wszystkim czysty i otwarty na nowe doświadczenia umysł. Minimalizm to pozytywne wyzwolenie.  więcej »

"Porąb i spal" — podręcznik drwala odzwierciedleniem światowego trendu
19 stycznia 2016, 12:01

Trend lumberjack osiągnął właśnie swoje apogeum. „Porąb i spal. Wszystko, co mężczyźni powinni wiedzieć o drewnie”, bestseller w Norwegii (ponad 300 tys. sprzedanych egzemplarzy) i Wielkiej Brytanii (gdzie bije popularnością kulinarne hity Jamiego Oliviera), debiutuje właśnie w polskich księgarniach. więcej »

 
Pisarze z kocim pazurem
30 grudnia 2015, 12:12

Koty i pisarze chadzają parami. Mruczki  są towarzyszami literatów, bohaterami książek, inspiracją egzystencjalnych przemyśleń i źródłem codziennych utrapień. Do grona słynnych kociarzy dołączył właśnie Jarosław Iwaszkiewicz, za sprawą Bukasi Iwaszkiewiczówny, kotki o zwyczajnym wyglądzie i niezwykłym charakterze, bohaterki odkrytej po 80 latach „Kociej książki”.  więcej »

Amy Purdy - historia o tym, jak przekraczać granice własnych możliwości
7 grudnia 2015, 02:12

Poznaj historię niepełnosprawnej modelki, która nauczyła się przekraczać granice własnych możliwości Opowieść o życiu, które rozkwitło w momencie, kiedy wszystko wskazywało na to, że zakończy się przedwcześnie.  więcej »

. „Bezlitosne. Najokrutniejsze kobiety dwudziestolecia międzywojennego”
19 listopada 2015, 02:11

Arystokratki, służące i prostytutki. W odradzającej się Polsce dzieliło je niemal wszystko. Połączyła je zbrodnia. Z miłości, z zazdrości, z chęci zemsty. Agnieszka Haska i Jerzy Stachowicz dotarli do sensacyjnych i bulwersujących spraw, którymi w dwudziestoleciu międzywojennym żyła cała Polska. „Bezlitosne. Najokrutniejsze kobiety dwudziestolecia międzywojennego” od dziś w księgarniach.  więcej »

 
„Śmierć frajerom” Grzegorza Kalinowskiego
13 listopada 2015, 02:11

„To świat moich bohaterów: Kwinty, Duńczyka i Kramera. Łotrzykowska powieść, jakiej jeszcze nie było”, mówi o książce „Śmierć frajerom. Złota maska” Juliusz Machulski. Kontynuacja bestsellerowej powieści „Śmierć frajerom” Grzegorza Kalinowskiego trafi do księgarń 18 listopada.  więcej »

Zbliża się premiera największego literackiego powrotu  XXI wieku
31 października 2015, 02:10

Harper Lee, autorka kultowego „Zabić drozda”, wraca z nową powieścią. Polska premiera książki „Idź, postaw wartownika” zaplanowana jest na 4 listopada. Za granicą tytuł ten od razu stał się bestsellerem. więcej »

Bridget Jones z Radomia – historia radosnej kobiecej rewolucji
9 października 2015, 02:10

Literacki debiut Ewy Podsiadły-Natorskiej to świetna okazja, żeby kobiecym okiem spojrzeć na współczesną Polskę. „Błękitne Dziewczyny” w księgarniach już od 14 października.  więcej »

 
wybierz stronę