Felietony i Porady

Warto Przeczytać strona 5/11

Warto Przeczytać

Nowa sztuka dobrych manier

8 kwietnia 2017, 02:04

Jak zachować się w windzie, zatłoczonym autobusie czy wirtualnej przestrzeni? Jak zrobić dobre wrażenie pierwszego dnia w pracy? Jak cieszyć się z uzyskania podwyżki, jednocześnie nie chwaląc się nią? Jeżeli mamy wątpliwości, w jaki sposób zachować się w tych i wielu innych sytuacjach, z pomocą i radami przychodzi „Sztuka bycia i obycia. Poradnik dla potrzebujących”. Książka Macieja A. Brzozowskiego w zupełnie nowej odsłonie z rysunkami Henryka Sawki. W księgarniach już 26 kwietnia. więcej »

Głośny śmiech
20 maja 2015, 02:05

Jak to się stało, że wielka gwiazda lat 90. i początku XXI wieku jest dziś bezdomną artystką? Nagrodzona Fryderykiem i Platynową Płytą, od lat błąka się po świecie. Fiolka Najdenowicz to jeden z najwybitniejszych głosów sceny polskiej. Głos, który zapadł się pod ziemię. Co się stało, że porównywana do BJÖRK artystka zniknęła z naszego horyzontu? Czy to sprawa ślepego losu, czy też własnego wyboru? więcej »

Sekrety Pałacu Elizejskiego
5 maja 2015, 01:05

„Pocałuj mnie (nie, nie tak) w usta!”. To pierwsze zdanie, jakie Valérie Trierweiler szepcze prezydentowi François Hollande’owi, gdy reporterzy zaczynają go obskakiwać na placu Bastylii tuż po zaprzysiężeniu na prezydenta. Towarzyszki życia prezydentów Francji bywały niezwykle różne, wspierały głowy Państwa, ale i wywoływały skandale. Miały wpływ na politykę, obyczaje  i modę. Ich historie w „Pierwszych damach Francji” przedstawia Robert Schneider. Polska premiera książki już 20 maja. więcej »

100 LAT MODY MĘSKIEJ
9 kwietnia 2015, 02:04

Bogata, wyczerpująca kolekcja ilustracji, ukazująca zmiany w modzie męskiej w ciągu ostatnich 100 lat, z tekstem autorstwa historyka mody, Cally Blackman. Rzadko publikowane fotografie i ilustracje prezentują, w miarę jak mijał wiek, eleganckie krawiectwo z Savile Row i solidność uniformów khaki i dżinsowych, a także pracownie, w których powstawały wspaniałe fasony i zestawienia kolorów. więcej »

 
Lata 60 sztuka użytkowa
12 marca 2015, 02:03

Przewodnik po sztuce użytkowej lat 60. to pasjonująca lektura zarówno dla początkujących zbieraczy, jak i rasowych kolekcjonerów, a także amatorów designu tych lat. Prezentuje wszystkie popularne dziedziny kolekcjonerskie od mebli, przez ceramikę, szkło, biżuterię, plakaty, modę po wzornictwo prze- mysłowe. Zawiera wskazówki, jak zbudować kolekcję na miarę możliwości każdego i nie ulec presji cenowej, jak odnaleźć się w labiryncie kierunków i nie przeoczyć okazji, jak zainwestować, aby po latach zyskać. Wprowadza w świat ekscytujących przedmiotów, rozbudzając chęć ich posiadania. więcej »

Idiotka wraca” Hanny Bakuły
20 lutego 2015, 02:02

„Idiotka wraca” to kontynuacja opowieści o ekscentrycznej malarce Molly, która wyjechała z Polski, marząc o karierze w USA. Teraz w jej życiu zderzają się dwa światy – kolorowego Nowego Jorku oraz szarej Polski lat osiemdziesiątych, do jakiej powraca. Oparta na wątkach autobiograficznych, powieść Hanny Bakuły „Idiotka wraca” z zabawnymi rysunkami autorki ilustrującymi barwne życie Molly, już 18 lutego pojawi się w księgarniach, nakładem Wydawnictwa Burda Książki.  więcej »

Idiotka wraca” Hanny Bakuły
10 lutego 2015, 02:02

„Idiotka wraca” to kontynuacja opowieści o ekscentrycznej malarce Molly, która wyjechała z Polski, marząc o karierze w USA. Teraz w jej życiu zderzają się dwa światy – kolorowego Nowego Jorku oraz szarej Polski lat osiemdziesiątych, do jakiej powraca. Oparta na wątkach autobiograficznych, powieść Hanny Bakuły „Idiotka wraca” z zabawnymi rysunkami autorki ilustrującymi barwne życie Molly, już 18 lutego pojawi się w księgarniach, nakładem Wydawnictwa Burda Książki.  więcej »

 
Aktorka i reżyserka serialu Girls wydała książkę `Nie taka dziewczyna`.
15 stycznia 2015, 02:01

Lena Dunham to amerykańska aktorka, reżyserka i scenarzystka nazywana `Woodym Allenem w spódnicy`. Znana głównie z serialu `Girls`, który równocześnie stworzyła i w którym gra główną rolę. Serial jest komediodramatem, opowiadającym o życiu dwudziestoparoletnich mieszkańców Nowego Jorku. więcej »

ANNA IWASZKIEWICZ - DLA POETY RZUCIŁA KSIĘCIA
10 grudnia 2014, 02:12

Była córką kapitalisty, ale ignorowała świat pieniądza. Zauroczona Jarosławem  Iwaszkiewiczem zerwała dla niego zaręczyny z księciem Radziwiłłem. I mimo przeciwności losu, niechęci rodziny przez blisko 60 lat była żoną pisarza, pierwszym czytelnikiem i krytykiem jego twórczości. więcej »

Artystyczne Smaki
1 grudnia 2014, 02:12

Dania wyśmienite i proste, wykwintne, ale jednocześnie łatwe w przygotowaniu.Taka właśnie jest kuchnia sióstr Anny i Aleksandry Kopcza, autorek bloga Cook&Celebrates, który słynie z doskonałych przepisów i pięknych zdjęć. więcej »

 
 „Pysznie bez glutenu”
19 listopada 2014, 02:11

Na lokalnym bazarze można kupić warzywa od zaprzyjaźnionego rolnika, w ulubionej kawiarni – kawę oznaczoną „fair trade”. Wybór lokalu vege nie stanowi już większego problemu. A gdyby pójść o krok dalej i spróbować samemu ugotować danie „gluten free”? Książka „Pysznie bez glutenu” już dziś trafi do rąk czytelników.  więcej »

„Kuchnia fit” Konrada Gacy, czyli jak jeść zdrowo i świadomie
18 listopada 2014, 02:11

Znany w Polsce jako cudotwórca odchudzania, twórca kompleksowego programu walki z otyłością Gaca System, a także ekspert popularnego show telewizyjnego „Fat Killers. Zabójcy tłuszczu”, Konrad Gaca zaprasza do lektury swojej najnowszej książkę. To jednak niekoniecznie pozycja dla otyłych, ale dla tych po prostu chcą odżywiać się zdrowo, smacznie i mądrze. Książka „Kuchnia fit” już 19 listopada ukaże się nakładem wydawnictwa BURDA KSIĄŻKI.  więcej »

Miłość, szyk i złe nawyki – jak być współczesną paryżanką
14 listopada 2014, 02:11

Maria Antonina, Jane Birkin, Romy Schneider. Najsłynniejsze paryżanki to cudzoziemki. W końcu nie chodzi o to GDZIE, ale JAK żyć. Muza Karla Lagerfelda, Caroline de Maigret wraz z trzema przyjaciółkami zdradza tajemnice mieszkanek stolicy miłości, szyku i złych nawyków.  więcej »

 
wybierz stronę