Felietony i Porady

Warto Przeczytać strona 10/13

Warto Przeczytać

Osiem białych nocy

13 listopada 2018, 03:11

Nowy Jork. Dwoje ludzi. Ostatnitydzień roku. Powieść autorabestsellerowych „Tamtych dni, tamtych nocy”.   więcej »

"Biec albo umrzeć"  Kilian Jornet
7 października 2013, 02:10

Człowiek wyjątkowy. Heros. Niezwykła osoba. Kilian Jornet jest aktualnym mistrzem świata w skyrunningu, jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Wszedł i zszedł z Kilimandżaro szybciej niż ktokolwiek inny.  więcej »

„To, co zostało” – nowa książka Jodi Picoult
27 września 2013, 03:09

. Czy każdą zbrodnię można wybaczyć? Czy śmierć może być aktem łaski? „To, co zostało” to najbardziej poruszająca powieść Jodi Picoult! więcej »

„Córki swoich matek” – odkryj kolejne tajemnice rodu niezwykłych kobiet
21 września 2013, 04:09

„Matki, żony, czarownice” i „Zalotnice i wiedźmy” Joanny Miszczuk z miejsca podbiły serca czytelniczek. Powieść „Córki swoich matek” to kolejna część tej nastrojowej sagi. więcej »

 
"Delta Wenus" - zmysłowa literacka uczta Anaïs Nin
13 września 2013, 10:09

Anaïs Nin (1913–1977) – francuska pisarka. W latach 20. i 30. uczestniczyła w życiu artystycznej bohemy Paryża. Słynna jest historia trójkąta miłosnego między Anaïs i poznanymi w 1931 roku w Paryżu Henrym Millerem i jego żoną June. więcej »

 Francja-elegancja
19 sierpnia 2013, 12:08

Anna Bryga w swojej debiutanckiej powieści przełamuje stereotypy dotyczące Francji i Francuzów, tak silnie zakorzenione w naszej kulturze, i robi to w zabawny, niepozbawiony ironii i dystansu sposób. Jeśli sięgniesz po tę książkę, przekonasz się, że pod pozorami uprzejmości i zwykłej codzienności, przyjaźni, związków, pracy nic nie jest takie, jak się wydaje. więcej »

Łukasz Modelski, „Fotobiografia PRL”, Znak
12 sierpnia 2013, 06:08

 Wiecie, dlaczego na Janusza Głowackiego mówiono w szkole „Słoń Trąbalski”? Jeśli nie, dowiecie się z książki Łukasza Modelskiego. Wywiady z fotoreporterami z czasów PRL to więcej, niż opowieść o fotografii.Choć Modelski tak właśnie buduje swoje rozmowy. Przegląda z ich bohaterami archiwa i pyta o zdjęcia – przedstawione na nich sytuacje i związane z pracą anegdoty. I z tych właśnie anegdot rodzą się historie. więcej »

 
Jaroslav Rudiš „Koniec punku w Helsinkach”
6 sierpnia 2013, 07:08

 Dla urodzonych na przełomie lat 60. i 70. to nostalgiczna książka o ich pokoleniu. Dla miłośniczek mody, które punk poznały dzięki wystawie „Chaos to Couture” w nowojorskim Metropolitan Museum – lektura obowiązkowa. więcej »

W pogoni za torebką
13 lipca 2013, 11:07

Która z nas nie marzy o tym, żeby wyglądać jak gwiazda filmowa, nosić ubrania od najlepszych projektantów, budzić podziw mężczyzn i innych kobiet Carrie Bradshaw z Seksu w wielkim mieście do szczęścia potrzebowała butów od Manolo Blahnika, diabeł ubierał się u Prady, natomiast Victoria Beckham, Sharon Stone czy Naomi Campbell potrafiły wydać fortunę na torebkę o wdzięcznej nazwie BIRKIN. więcej »

„Kobiety z sąsiedztwa”
28 czerwca 2013, 11:06

Intrygujące, irytujące, nieprzewidywalne – takie są „Kobiety z sąsiedztwa”   Iwona Żytkowiak jest autorką powieści „Tonia” i „Spotkania przy lustrze”. Właśnie ukazała się jej nowa książka - „Kobiety z sąsiedztwa”. więcej »

 
Veit Heinichen, „Śmierć na liście oczekujących”
27 czerwca 2013, 06:06

Pogranicze kultur Veit Heinichen, „Śmierć na liście oczekujących”, Przekład Maria Skalska wyd. Noir sur Blanc     więcej »

Świat kursyw i wykrzykników
20 czerwca 2013, 02:06

Celebryctwo doczekało się nie lada kronikarza. Wziął je pod lupę brytyjski pisarz Martin Amis. 64-letni Amis to już niemal klasyk brytyjskiej literatury. Odkąd wydał tzw. trylogię londyńską – „Forsę”, „Pola Londynu” i „Informację” (1984, 1989, 1995), każda jego książka przyjmowana jest co najmniej z ciekawością. O „Lionelu Asbo” krytycy piszą, że to powrót pisarza do wielkiej formy. Amis mierzy się tym razem z największym fenomenem ostatnich lat – celebryctwem. Nie tyle nawet mierzy, co swoim zwyczajem, bezwzględnie się rozprawia. więcej »

Król, królowa i królewska faworyta
19 czerwca 2013, 04:06

Dziś premiera pierwszej części cyklu Dynastia Tudorów – „Król, królowa i królewska faworyta” autorstwa Anne Gracie. Ta niezwykle wciągająca powieść została oparta na pierwszym sezonie superprodukcji The Tudors. Opowiada o bezwzględnej walce o władzę młodego Henryka VIII i jego miłości, która  zmieniła bieg historii… Powieść ukazała się nakładem wydawcy książek Mira. więcej »

 
wybierz stronę