Felietony i Porady

Warto Przeczytać

Warto Przeczytać

Osiem białych nocy

13 listopada 2018, 03:11

Nowy Jork. Dwoje ludzi. Ostatnitydzień roku. Powieść autorabestsellerowych „Tamtych dni, tamtych nocy”.   więcej »

Kintsugi
7 listopada 2018, 03:11

Czy cierpienie może nieść ze sobą coś pozytywnego? Czy ból może stać się narzędziem przydatnym do naszego rozwoju? Tomás Navarro, psycholog, specjalista od siły emocjonalnej, odwołując się do tradycyjnej japońskiej sztuki naprawiania porcelany przedstawia koncepcję wykorzystania przeciwności życiowych do kształtowania i wzbogacania osobowości. „Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności” w księgarniach od 31 października.   więcej »

Trzeci tom jednej z najmocniejszych polskich serii kryminalnych
28 października 2018, 02:10

Tomasz Hildebrandt zabiera czytelników na mroczną wyprawę w głąb niebezpiecznych mazurskich jezior i niepokojących zakamarków ludzkiej psychiki. Ponure tajemnice, niepowstrzymane siły natury i niewyjaśnione wydarzenia z przeszłości. „Czerwony szkwał” w księgarniach już od 14 listopada.    więcej »

Pani od obiadów
21 października 2018, 03:10

Poznajcie polską Julię Child – mistrzynię kuchni, prekursorkę nowoczesności! Trzęsła warszawską socjetą końca XIX wieku. Bywała na salonach, nadawała ton dyskusjom i balom. Żadna inna kobieta w Królestwie Polskim nie odniosła takiego sukcesu jak Lucyna Ćwierczakiewiczowa.       więcej »

 
Mądre. Silne. Kobiece - "Polki, które zmieniły wizerunek kobiety"
18 października 2018, 03:10

Mądre. Silne. Kobiece. Wychodząc poza szereg, zmierzyły się z historią. Walczyły o swoje często wbrew konwenansom społecznymi i stereotypowemu  postrzeganiu płci pięknej, a warto przypomnieć, że w ich czasach nie znano pojęcia feminizmu takiego, jaki mamy dzisiaj. „Polki, które zmieniły wizerunek kobiety” to  historie niezależnie myślących i postępujących pań, żyjących na przestrzeni czterech wieków. Premiera już 17 października. więcej »

Miłość i inne deliria
4 października 2018, 03:10

Kobieta, alkohol, seks… katastrofa. „Miłość i inne deliria” to historia kilku kobiet i ich zabójczego związku z mężczyznami i alkoholem – opowieść o tym, czego kobiety nie mówią nawet swoim psychoterapeutom. Premiera wstrząsającego literackiego reportażu już 3 października!   więcej »

"Wszystkie kwiaty Alice Hart"
1 października 2018, 03:10

Zniewalająca powieść, o tym, jak nas prześladują przemilczane historie – i o historiach, które sobie opowiadamy, aby przetrwać.   więcej »

 
„W samym środku zimy”
24 września 2018, 03:09

Nigdy nie jest za późno na miłość i nigdy nie jest za wcześnie na to, by w pełni korzystać z tego, co przynosi życie. „W samym środku zimy” Isabel Allende to błyskotliwa i poruszająca historia niespodziewanej miłości dwojga ludzi, którzy są przekonani, że w ich sercach zapanowała już zima. Powieśćw ciągu roku od premiery ukazała się w 14 krajach. Najnowsza książka jednej z najważniejszych pisarek iberoamerykańskich w polskich księgarniach już 17 października. więcej »

Woda na sicie
25 sierpnia 2018, 03:08

Nowa książka autorki monumentalnych, bestsellerowych Córek Wawelu!   więcej »

Obsesja piękna
16 sierpnia 2018, 03:08

Jak współczesna obsesja na punkcie wyglądu krzywdzi dziewczynki i kobiety   więcej »

 
Anda Rottenberg. Berlińska depresja. Dziennik
23 lipca 2018, 02:07

Ta książka to zapis rocznego pobytu autorki w Berlinie.  więcej »

"Błękit" oraz "Historia Pszczół" Maji Lunde
19 lipca 2018, 02:07

Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Książka, którą jeszcze przed premierą zakupiło 15 krajów Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji.   więcej »

Znowu pragnę ciemnej miłości
4 lipca 2018, 03:07

Wiersze z tomu "Znowu pragnę ciemnej miłości" zabierają na wyprawę pełną czułych wyznań, miłosnych szeptów, pikantnych opowieści, ale także bezbrzeżnej tęsknoty wypełniającej niekiedy ciała kochanków. To poetycka podróż po światach, które mieszczą się pod powiekami i w uścisku dwójki zakochanych w sobie ludzi.   więcej »

 
wybierz stronę