Felietony i Porady

Warto Przeczytać

Warto Przeczytać

Mądre. Silne. Kobiece - "Polki, które zmieniły wizerunek kobiety"

18 października 2018, 03:10

Mądre. Silne. Kobiece. Wychodząc poza szereg, zmierzyły się z historią. Walczyły o swoje często wbrew konwenansom społecznymi i stereotypowemu  postrzeganiu płci pięknej, a warto przypomnieć, że w ich czasach nie znano pojęcia feminizmu takiego, jaki mamy dzisiaj. „Polki, które zmieniły wizerunek kobiety” to  historie niezależnie myślących i postępujących pań, żyjących na przestrzeni czterech wieków. Premiera już 17 października. więcej »

Miłość i inne deliria
4 października 2018, 03:10

Kobieta, alkohol, seks… katastrofa. „Miłość i inne deliria” to historia kilku kobiet i ich zabójczego związku z mężczyznami i alkoholem – opowieść o tym, czego kobiety nie mówią nawet swoim psychoterapeutom. Premiera wstrząsającego literackiego reportażu już 3 października!   więcej »

"Wszystkie kwiaty Alice Hart"
1 października 2018, 03:10

Zniewalająca powieść, o tym, jak nas prześladują przemilczane historie – i o historiach, które sobie opowiadamy, aby przetrwać.   więcej »

„W samym środku zimy”
24 września 2018, 03:09

Nigdy nie jest za późno na miłość i nigdy nie jest za wcześnie na to, by w pełni korzystać z tego, co przynosi życie. „W samym środku zimy” Isabel Allende to błyskotliwa i poruszająca historia niespodziewanej miłości dwojga ludzi, którzy są przekonani, że w ich sercach zapanowała już zima. Powieśćw ciągu roku od premiery ukazała się w 14 krajach. Najnowsza książka jednej z najważniejszych pisarek iberoamerykańskich w polskich księgarniach już 17 października. więcej »

 
Woda na sicie
25 sierpnia 2018, 03:08

Nowa książka autorki monumentalnych, bestsellerowych Córek Wawelu!   więcej »

Obsesja piękna
16 sierpnia 2018, 03:08

Jak współczesna obsesja na punkcie wyglądu krzywdzi dziewczynki i kobiety   więcej »

Anda Rottenberg. Berlińska depresja. Dziennik
23 lipca 2018, 02:07

Ta książka to zapis rocznego pobytu autorki w Berlinie.  więcej »

 
"Błękit" oraz "Historia Pszczół" Maji Lunde
19 lipca 2018, 02:07

Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Książka, którą jeszcze przed premierą zakupiło 15 krajów Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji.   więcej »

Znowu pragnę ciemnej miłości
4 lipca 2018, 03:07

Wiersze z tomu "Znowu pragnę ciemnej miłości" zabierają na wyprawę pełną czułych wyznań, miłosnych szeptów, pikantnych opowieści, ale także bezbrzeżnej tęsknoty wypełniającej niekiedy ciała kochanków. To poetycka podróż po światach, które mieszczą się pod powiekami i w uścisku dwójki zakochanych w sobie ludzi.   więcej »

Niezwykła książka o niezwykłej kobiecie. Biografia – bez biografii. O fotografii – bez fotografii.
25 czerwca 2018, 03:06

Opowieść o losach niezwykłej fotografki Vivian Maier, która pozostawiła po sobie dorobek w postaci 150 tysięcy fotografii. więcej »

 
 „Niedźwiedź i słowik”
18 kwietnia 2018, 03:04

„Powieść Katherine Arden ma rytm pięknej bajki, jest jednak bardziej mroczna i liryczna” ˗ tak książkę „Niedźwiedź i słowik” ocenił dziennik „The Washington Post”. To baśniowa opowieść o wyjątkowej dziewczynie, która jest spadkobierczynią tajemniczej mocy i niestraszne są jej żadne demony. Autorka tworzy historię przepełnioną magią, rosyjskim folklorem, baśniowymi istotami i demoniczną atmosferą. Premiera już 18 kwietnia. więcej »

„Życie nie tylko snem”
18 kwietnia 2018, 03:04

Aktorka, poetka, ambasadorka kultury polskiej, kolekcjonerka rodzinnych wspomnień. Siostra Wojciecha Młynarskiego. W swojej biografii Barbara Młynarska – Ahrens wspomina jak razem z Arturem Rubinsteinem piła zsiadłe mleko o trzeciej nad ranem albo jak po raz ostatni oglądała „Dziady” - spektakl legendę, siedząc na schodach obok Erwina Axera. Pełne pasji „Życie nie tylko snem” pióra cenionego pisarza Jerzego Sosnowskiego już 18 kwietnia w księgarniach. więcej »

„MALINA, MIÓD- DZIEWCZYNA” KATARZYNY PAKOSIŃSKIEJ
16 listopada 2017, 02:11

Będziemy podróżować w czasie, rozwiązywać zagadki i śmiać się, ile wlezie – czyli „MALINA, MIÓD- DZIEWCZYNA” KATARZYNY PAKOSIŃSKIEJ  Malina, przesympatyczna dziewczynka, która podbiła serca młodych czytelników, wyrusza w kolejną podróż. Jednak nie będzie to zwykła wyprawa, jeśli w ogóle wyprawa w czasie zwykłą być może. Malina i jej przyjaciele zmienią bieg historii. Będzie się działo!  Premiera najzabawniejszej książki dla dziewczyn i chłopaków zamieszkujących Europę Środkową „Malina miód-dziewczyna” już 22 listopada.   więcej »

 
wybierz stronę