Modne Kreacje Pokazy Children Show Talent WFS New Look Design Konkursy Program Partnerzy Dla Prasy
 

New Look Design 2011 – Ewelina Smok

WEARSAW – Warszawa nastroju. Jest to kolekcja na wskroś inspirowana Warszawą, miastem pełnym symboli, historii, miastem energicznym z umocnioną pozycją kulturową, startującym do bycia kulturalną stolicą Europy w 2016 roku.

 

Do realizacji kolekcji użyto w 100% bawełny, czyli tkaniny naturalnej w naturalnym kolorze surówki co doskonale uwidacznia grafiki, na których głównie oparta jest kolekcja.
Formy strojów są również bardzo proste z drobnymi akcentami typu dekolt czy rękaw wkomponowane w całość.

 

Głównym motywem pracy było przeniesienie zwykłego płóciennego, ściennego obrazu na formę do
noszenia. Przedstawione stroje same w sobie tworzą obrazy – grafiki. Oprawione w ramę nabierają
zupełnie innego znaczenia, niczym eksponaty w galerii jak obecnie obrazy Mondriana z późniejszych lat jego twórczości, jak choćby słynny „Boogie-Woogie”, który w latach 60. zainspirował Yves Saint Laurent a teraz mnie do stworzenia kolekcji odzieży.

 

Grafiki są wykonane jedną z najstarszych technik drukarskich – sitodrukiem. Od początku do końca
wykonane ręcznie, zyskują na jakości.

 

Kolekcja jest bardzo uniwersalna i naturalna. Jednak nie każdy mógłby być odbiorcą. Uznanie znalazłaby głównie wśród ludzi otwartych na innowacje w ubiorze, u osób lubiących kolor, lubiących się wyróżniać z tłumu, chcących przełamać szarość miasta, z żartem można by powiedzieć nawet, że turyści, którzy mają dosyć pamiątek w postaci miniaturowych figurek PKiN.

 

Kolory kolekcji- żółty i czerwony nawiązują do kolorów symbolizujących naszą stolicę. Kolor niebieski natomiast, poza oczywistą Wisłą, przedstawia tutaj podstawowe znaczenia tego koloru, takie jak niezwykłość, niepowtarzalność, mądrość, inteligencję, twórczość, chęć zdobycia dobrej sławy i pozostawienia po sobie pomnika opartego na swoich dokonaniach. Taka właśnie jest Warszawa, nastrojowa.

 
 
 
 
 
 
Uwaga! Twoja przeglądarka jest w bardzo starej wersji. Ta strona może nie działać prawidłowo, zaktualizuj ją natychmiast. zobacz więcej