Felietony i Porady

ZMIENIAMY SWOJE WNĘTRZA NA WIOSNĘ

Dodano 13 maja 2016 02:05, przez Redakcja
ZMIENIAMY SWOJE WNĘTRZA NA WIOSNĘ

Wraz z wiosną i ciepłymi promieniami słońca przybywa nam energii. Stajemy się bardziej pozytywni, chce nam się więcej, nasze wnętrza wypełnia dobra energia. Dlatego wszyscy tak kochamy wiosnę – za to, że budzi nas do życia i każe wrzucić kolejny bieg.

Okazuje się, że lubimy zmiany i to nie tylko te, które zachodzą w nas samych. Przekładamy to na zmianę wystroju wnętrz naszych domów i mieszkań. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie BLACK RED WHITE „Polacy o markach mebli i wystroju mieszkania”, niemal dwóch na pięciu mieszkańców naszego kraju często zmieniałoby coś w swoim domu, gdyby tylko mieli taką możliwość. Zaczęłam się więc zastanawiać, co ma na taką potrzebę największy wpływ. Pogoda? Lepsze samopoczucie? A może po prostu szeroko pojęta zmiana? Zmiana mieszkania, zmiana partnera, narodziny dziecka? I rzeczywiście, najchętniej zmieniamy lub wzbogacamy wystrój naszego M, gdy ewoluuje nasza sytuacja życiowa. Jakie pomieszczenie chcielibyśmy zmieniać najczęściej? Otóż jest to salon, który chętnie zmodyfikowałaby ponad 1/3 Polaków (33%). To prawda, to w salonie odpoczywamy, czytamy, oglądamy telewizję, prowadzimy rozmowy z domownikami, czy po prostu leniuchujemy. To w nim nabieramy energii twórczej, wpadamy na najciekawsze pomysły. Psychologowie już dawno dowiedli, że małe zmiany w wystroju wpływają na rozwój kreatywności. Niektórzy wręcz zalecają wyklejanie pomieszczeń komiksami, kartkami pocztowymi, czy wycinkami z gazet. Ponieważ jednak takie zabiegi sprawdzają się raczej w miejscu pracy, w przypadku domów dokonujemy tych mniej zwariowanych. Dlatego na pytanie, co chcielibyśmy zmienić, odpowiadamy, że meble i kolor ścian (56%). A skąd czerpiemy inspirację? Aż 13% badanych odpowiada, że decydują o tym zmieniające się trendy lub po prostu – dobry artykuł w poczytnym magazynie wnętrzarskim.

Jakby nie było, czytajmy, patrzmy w niebo, zakochujmy się. Zmieniajmy siebie i swoje domy na lepsze. Więcej na temat raportu już niebawem na stronie www.brw.com.pl

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Komentarze użytkowników sophisti.pl