Felietony i Porady

Tim Walker autorem zdjęć do kalendarza Pirelli 2018

Dodano 10 maja 2017 02:05, przez Katarzyna Frąckowiak
Tim Walker autorem zdjęć do kalendarza Pirelli 2018

Od 1964 roku Kalendarz Pirelli odzwierciedla ewolucję kultury i smaku naszego społeczeństwa.

Najsłynniejszy kalendarz świata miał pierwotnie wisieć w serwisach sprzedających opony Pirelli. Z czasem jednak stał się ekskluzywnym wydawnictwem. Po kilkudziesięciu latach jest marką samą w sobie. Zawdzięcza to swojej wyjątkowości. Najlepsza ekipa, top modelki, najciekawsze plany zdjęciowe.

Dla Pirelli pracowali tacy fotografowie jak Karl Lagerferd, Mario Sorrenti czy Annie Leibovitz oraz największe modelki, oraz gwiazdy ekranu; Kate Moss, Naomi Campbell, Nicole Kidman, Uma Thurman i wiele, wiele innych.

Obecnie wydawany jest w zaledwie 20 tys. egzemplarzy, które trafiają tylko do wybranych. Pierwszy, każdego roku, tradycyjnie jest przekazywany królowej Elżbiecie II.

Kalendarz Pirelli na rok 2018 zapowiada się wyjątkowo. Znamy już bowiem autora zdjęć. Za obiektywem stanie bowiem sam Mistrz Fotografii Tim Walker.

Tim Walker to nieprzeciętnie utalentowany fotograf. Jego sesje przenoszą obserwatora w świat zaczarowanych bajek, magii i surrealizmu, który zawsze pozostaje w pamięci. Inspiracją do tworzenia niepowtarzalnych prac jest dla artysty baśniowe malarstwo, a także twórczość Tima Burtona. 

Fotograf pracuje dla takich magazynów jak Vogue, W Magazine, Elle czy Vanity Fair. Jego prace wystawiane były między innymi w Design Museum w Londynie.

Na chwile obecna sesja owiana jest tajemnicą. Nie znamy jej bohaterów. Zdradzono jedynie miejsce, gdzie się odbędzie. Wybrany został Londyn.

Z niecierpliwością czekamy na efekt współpracy Pirelli z Timem Walkerem.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !