Felietony i Porady

"Przypominajka" o ochronienie otaczającej nas natury

Dodano 1 maja 2018 03:05, przez Kasia Tilda Frąckowiak
"Przypominajka" o ochronienie otaczającej nas natury

Od końca lat dziewięćdziesiątych pszczoły znikają z uli. Niestety w dużej mierze przez działalność człowieka. A to właśnie im zawdzięczamy bardzo dużo. Dlatego musimy je chronić! 

W Polsce to właśnie pszczoły miodne i pszczoły dziko żyjące są głównymi owadami zapylającymi. To dzięki nim mamy nie tylko słodki miód, ale przede wszystkim dzięki ich pracy na nasze talerz trafia ponad trzy czwarte tego, co jemy. Pszczoły pomagają nie tylko we właściwym rozwoju upraw, ale są również kluczowe dla istnienia dzikich roślin, kwiatów i drzew. Prawie 80 proc. roślin występujących w Polsce jest zapylana przez owady. Jeśli nie będzie interakcji pomiędzy roślinami i pszczołami miodnymi, nasz naturalny ekosystem przestanie istnieć.

Aby ratować pszczoły, nie musimy jednak na każdym rogu, czy w ogrodzie stawiać ula. Wystarczy, że posadzimy na przykład odpowiednie kwiaty i rośliny. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na okoliczną populację pszczół.  Poza tym wystarczy poszukać, zainteresować się. Kiedy jakaś niechciana przez nas pszczoła zabłąka się i wpadnie do domu, nie zabijajmy jej. Wypuśćmy ją na zewnątrz. Osoby chcące wziąć udział w działaniach ochrony owadów zapylających z pewnością znajdą wiele lokalnych projektów związanych z tym problemem.

O tym, że pszczoły są dla nas bardzo ważne oraz o tym, że nie wolno ich bezmyślnie zabijać, może w delikatny sposób przypominać nam piękna >> bransoletka <<stworzona przez polską markę biżuteryjną animalkingdom. Za każdym razem, kiedy na nią spojrzymy, przypomni nam się, że możemy coś zrobić dla dobra otaczającej nas przyrody. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !