Felietony i Porady

Po sześciu latach Gorillaz powrócili z politycznym przesłaniem.

Dodano 30 stycznia 2017 03:01, przez Katarzyna Frąckowiak
 Po sześciu latach Gorillaz powrócili z politycznym przesłaniem.


Po sześciu latach Gorillaz powrócili z politycznym przesłaniem.

Rząd prezydenta Donalda Trumpa wywołuje w ludziach skrajne emocje. Niektórzy cieszą się, że nareszcie zapanuje porządek, natomiast inni są przerażeni i zniesmaczeni. Jedno jest pewne, szykuje się rewolucja.
Artyści z różnych dziedzin życia w swoich dziełach pokazują sprzeciw polityce, która nadchodzi wielkimi krokami. Dało się to odczuć, chociaż przy ostatnich męskich tygodniach mody. W branży muzycznej również powstają piosenki pełne obaw i dezaprobaty dla nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Po sześciu latach legendarny zespół Gorillaz powrócił z wielkim hukiem. Razem z brytyjskim artystą Benjaminem Clementine muzycy postanowił nagrać utwór wyrażający protest przeciw głoszonym przez Trampa kontrowersyjnym racjom jak np. rasizm, ksenofobia czy seksizm. W opublikowanej na Facebooku wypowiedzi grupa nazywa klip ,,piorunem prawdy w otaczającej nas czarnej nocy”. Piosenka wraz z mrocznym teledyskiem ukazała się dzień przed uroczystym zaprzysiężeniem prezydenta i jest ona zapowiedzią nowej płyty Gorillaz.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !