Felietony i Porady

Organizacja PETA na dobre zagościła w środowisku mody.

Dodano 25 stycznia 2017 02:01, przez Katarzyna Frąckowiak
 Organizacja PETA na dobre zagościła w środowisku mody.

Szanowanie zwierząt jest rzeczą oczywistą, ale dopiero teraz staje się to modne. To wspaniałe, ponieważ wiele marek z różnych dziedzin życia oświadcza, że nie ma nic wspólnego z ich krzywdą. Ludzie chętnie czytają opakowania kosmetyków, żeby sprawdzić, czy są testowane na żywych istotach. Coraz częściej sięgamy także po produkty roślinne, aby zastąpić te, które powstały w wyniku cierpienia lub śmierci zwierząt. Nawet jeśli chodzi o modę, wyraźnie da się zauważyć, że znaczna ilość domów mody zrezygnowała z naturalnych futer czy skór, w zamian wykorzystując sztuczne. Mimo wszystko na świecie wciąż są marki, których dyrektorzy kreatywni nie zważają na cierpienie zwierząt. Jest wiele organizacji, która z tym walczy. Choćby np. agencja non profit PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). Ostatnio po raz kolejny zrobiło się o niej głośno. I to nie z powodu kolejnej manifestacji pod butikiem!

PETA poszła o krok do przodu, została bowiem udziałowcem Prady. Od maja zeszłego roku aktywiści biorą czynny udział w dorocznych zebraniach zarządu włoskiego domu mody. Daje im to przede wszystkim możliwość wpływania na podejmowane na nim decyzje. Ich zadaniem jest wprowadzenie zakazu produkcji akcesoriów ze skór egzotycznych zwierząt.

Agencja zakasała rękawa do pracy i wzięła się za kolejną markę. Teraz w ich ręce wpadł Louis Vuitton. Nie od dziś wiadomo, że francuski dom mody tworzy kultowe torby z naturalnych skór. Są one wyrabiane ze skóry aligatorów hodowanych w niekontrolowany sposób w Wietnamie. To właśnie organizacja PETA ujawniła tę tajemnicę. Prawda jest taka, że każda fashionistka marzy o torebce czy dodatku z kultowym logiem LV, ale czy po zagłębieniu się w detale produkcji, wciąż chciałyby je mieć?
,,Za każdym razem, kiedy badamy warunki hodowli egzotycznych zwierząt, w nieprzystosowanych pomieszczeniach znajdujemy wrażliwe istoty stłoczone w brudnych dołach, przestraszone i pozostawione na pewną śmierć." - mówi prezes PETA Ingrid Newkirk.
Od demonstracji na ulicach po rozmowy w salach konferencyjnych, PETA będzie apelować do Moet Hennessy Louis Vuitton do zaprzestania sprzedaży jakiejkolwiek torebki czy butów wykonanych ze skóry gadów.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !