Felietony i Porady

Niesamowita starsza Pani tworzy obrazy w Paincie

Dodano 27 marca 2018 03:03, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Niesamowita starsza Pani tworzy obrazy w Paincie

Internet to takie miejsce, gdzie możemy znaleźć informacje niemalże na każdy temat. Coraz częściej pojawiają się informacje o zwykłych ludziach robiących niezwykłe rzeczy. 

Jedna z takich osób jest 87-letnia Concha Garcia Zaera z Hiszpanii. Patrząc na jej wiek, oczekiwalibyśmy, że dowiemy się czegoś o jej pięknym ogrodzie albo robótkach ręcznych, jakie wykonuje. Nic bardziej mylnego. Ta kobieta tworzy dzieła sztuki w kultowym programie Microsoft Paint. 

Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy wnuczkowie pokazali jej, jak obsługuje się komputer. Teraz trudno ją od niego odciągnąć.

“Kiedy mój mąż się rozchorował, musiałam się nim zająć i tym samym nie mogłam zbyt często wychodzić z domu”, opowiada słynna babcia na łamach „El Mundo”

“Wtedy zaczęłam malować. Najpierw były to małe elementy, następnie domki, a jeszcze później dodawałam do nich krajobrazy. Krok po kroku dodawałam kolejne rzeczy i w końcu robię całe obrazy”, dodaje.

Artystka mówi o sobie, że nie ma wyobraźni, dlatego inspiracje czerpie głównie z otaczających ją miejsc, ale przede wszystkim z pocztówek, które przed laty wysyłał do niej mąż. Każdy obrazek powstaje przez około 2 tygodnie, w których trakcie artystka dopracowuje każdy szczegół.

Pierwotnie Zaera chciała udostępniać na Facebooku zdjęcia swoich prac, jednak jeden z wnuczków zasugerował, że powinna korzystać z Instagrama. Dzisiaj ma ponad 157 tysięcy   obserwatorów.

„Nie rozumiem, dlaczego moje rysunki przyciągają tyle uwagi, myślę, że są bardzo proste”, mówi Concha Garcia Zaera o swoich pracach.

Zapraszamy do obejrzenia prac artystki.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !