Felietony i Porady

Model adidas Zissou powraca

Dodano 6 lipca 2017 04:07, przez Katarzyna Frąckowiak
Model adidas Zissou powraca

“Podwójne życie ze Stevem Zissou” to film wyreżyserowany przez Wesa Andersona. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów, zwłaszcza jeżeli patrzeć pod kątem modowym, były sneakersy Zissou.

Klasyczny model sneakersów adidas Zissou powstał w 1959 roku, a premierę miał na Olimpiadzie w Rzymie. Często używa się też potocznej nazwy “Rome Trainers”. To właśnie ten model jak wcześniej wspomniałam, Wes Anderson wykorzystał w 2004 roku w swoim filmie “Podwójne życie ze Stevem Zissou”. Ludzie oszaleli na ich punkcie. 

Adidas Zissou swoją świetność przeszły w latach 80-tych kiedy to stały się kultowym modelem obuwia. Wyróżniają się trzema paskami w różnych odcieniach niebieskości oraz żółtymi sznurówkami. Niestety po niedługim czasie wycofano je ze sprzedaży.

Fani filmów Wesa Andersona, zwłaszcza postaci Steava Zissou wystosowali kilka petycji do marki adidas z prośbą o wznowienie produkcji kultowych sneakersów. Jednak żadna z nich nie odniosła zamierzonego skutku. 

Dopiero po ośmiu latach starań, fani twórczości amerykańskiego reżysera doczekali się dobrych wiadomości. Adidas bowiem wypuścił na rynek niestety, ale chociaż 100 par wyjątkowego modelu “Zissou”. Niestety można było je kupić jedynie podczas festiwalu “We Love Green” w Paryżu. Cena limitowanej pary sneakersów wynosiła 255$.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !