Felietony i Porady

Moda i sztuka: wielki sukces Joanny Hawrot

Dodano 29 października 2015 02:10, przez Hubert Woźniak
Moda i sztuka: wielki sukces Joanny Hawrot

            Od kilku lat polska moda próbuje przebić się na arenie międzynarodowej, mocno zabetonowanej przez największe ośrodki w postaci Nowego Jorku, Paryża czy Mediolanu. Ostatnie wejście platformy SHOWROOM na niemiecki rynek nie jest jedynym osiągnięciem, z jakiego powinniśmy być dumni. Polska projektantka i artystka z Krakowa, Joanna Hawrot, została zaproszona do udziału w Międzynarodowym Kongresie Tkaniny i Ubioru (ITCC) w Stambule pod hasłem ,,Między Światami – Innowacja i Projektowanie Tkaniny oraz Ubioru”.

            Międzynarodowa branża zauważyła projekty Joanny Hawrot i jej unikalną filozofię ,,from fashion to art”, o której będzie miała możliwość opowiedzieć jako pierwsza polska reprezentantka w panelu eksperckim podczas Kongresu. ,,W Stambule chcę pokazać, jak filozofia FROM FASHION TO ART pozwala mi wychodzić poza schematy, eksperymentować i podejmować wyzwania, dzięki którym istnieję na arenie globalnej. To także szansa na zaprezentowanie potencjału polskiej mody i sztuki” – komentuje projektantka.

            Połączenie mody ze sztuką jest skrajnie trudnym wyzwaniem, a dodanie do tej mieszanki biznesu bardzo często kończy się porażką. Nie w przypadku Joanny Hawrot, która nie ustaje w próbach przekonania nas o jedności mody i sztuki, również podczas ostatniego, autorskiego pokazu, którego recenzję możecie przeczytać tutaj. ,,Byliśmy pod wrażeniem międzynarodowego wymiaru działań projektantki z Polski, a także umiejętnego przełożenia filozofii marki na konkretny model biznesowy” – powiedzieli organizatorzy Kongresu, uzasadniając swój wybór Hawrot na reprezentantkę Polski.

            To kolejny powodów do bycia dumny z rodzimych artystów, którzy zaciekle walczą o pozycję Polski na globalnym rynku modowym. A projektantce gratulujemy osiągnięcia i trzymamy kciuki za następne.

Ilustracja: Sonia Hensler

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !