Felietony i Porady

Międzynarodowy projekt- FASHION CULTURE

Dodano 14 stycznia 2012 08:01, przez Redakcja
Międzynarodowy projekt- FASHION CULTURE

FASHION CULTURE  jest  polsko - brytyjskim  projektem współpracy dotyczącej promocji sztuki poprzez modę. Pierwszy pokaz odbędzie się w stolicy Polski - w Muzeum Pałacu w Wilanowie w Warszawie w dniu 11 lutego 2012 roku.

Kolejna edycja przeniesie  się  do stolicy Wielkiej Brytanii   i odbędzie się w prestiżowym SOMERSET HOUSE - miejscu, w którym odbywa sie corocznie London Fashion Week.

Celem projektu  FASHION CULTURE jest prezentacja sztuki współczesnej jaką jest moda w celu  uczynienia jej  bardziej dostępną dla szerszej publiczności jak i przede wszystkim integracja środowisk polskich na arenie międzynarodowej oraz  promowanie polskiej kultury i sztuki.

FASHION CULTURE to  międzynarodowe pokazy mody  z udziałem  największych tego rodzaju uniwersytetów  na świecie, College London of Fashion i Central Saint Martins College of Art and Design z Wielkiej Brytanii. Absolwenci tych uczelni to miedzy innymi: Galliano, McQueen, Christopher Kane, Stella McCartney.

W trakcie pokazów  zostaną zaprezentowane również kolekcje  absolwentów ASP z Łodzi, Krakowskich  Szkół Artystycznych  a także Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i  Projektowania Ubioru w Warszawie.   Zaszczytną rolę Przewodniczącego Jury przyjęła polska projektantka Joanna Klimas.  Zwycięzcy będą mieli możliwość ubiegania się o praktyki oraz staże  w renomowanych domach mody takich jak Burberry.

Podczas pokazu zostaną zaprezentowane również prace fotograficzne utalentowanych artystów mieszkających i tworzących w Wielkiej Brytanii. Tematem wystawy będzie FASHION CULTURE. Ponadto pokaz uświetni występ jazzowy Moniki Lidke oraz Macka Pysz wraz z muzykami zaproszonymi na ten cel z Wielkiej Brytanii. Galę poprowadzi Katarzyna Dowbor oraz Maciej Dowbor.

Honorowy Patronat nad projektem FASHION CULTURE objął Mer Londynu, Ambasada Brytyjska oraz Ambasada Polska. Pan Ambasador - Ambasada Brytyjska oraz Pani Ambasador - Ambasada Polska - otwierają uroczyście Galę.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest PWWB Polska Wszechnica w Wielkiej Brytanii. Współorganizatorami ze strony polskiej są: Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, Muzeum Pałac  w Wilanowie oraz Akademia Stylu i Piękna. Generalnym partnerem jest Post Scriptum.

Więcej informacji znajdą  Państwo na stronie fashionculture.eu. Pierwsze informacje zapowiadające wydarzenie w Londynie jak i w Polsce jest Fashion One TV Channel oraz BBC.

Zdjęcia z mostu Millenium Bridge.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !