Felietony i Porady

Kwiatowy Shazam, aplikacja do wyszukiwania nazw roślin

Dodano 21 października 2018 03:10, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Kwiatowy Shazam, aplikacja do wyszukiwania nazw roślin

Staliście kiedyś na łące, w parku czy kwiaciarni i zastanawialiście się, jak nazywa się roślina, którą przed sobą widzicie?

Nie musicie już nikogo pytać, co to za kwiat, nie musicie w domu sprawdzać w internecie, ani w kwiaciarni pokazywać palcem, że chcecie ten konkretny, którego nazwę wlaśnie zapomnieliście.

To fakt, że tyle odmian i tyle nazw trudno jest zapamiętać, ale żeby nam to wszystko uprościć i pomóc powstała specjalna aplikacja o nazwie Pl@ntNet. 

Jak dziara aplikacja Pl@ntNet? To nic innego, jak wszystkim znany Shazam, który wyszukuje tytuł i wykonawcę usłyszanej przez nas muzyki. Ta aplikacja działa na podobnej zasadzie, wyszukuje po prostu nazwy roślin, których nie pamiętamy lub nie znamy.

Pl@ntNet rozpoznaje ponad 6000 gatunków roślin z Zachodniej Europy. Rośliny można wyszukiwać wpisując znaną nazwę gatunku. Po załadowaniu zdjęcia, trzeba jeszcze określić, co się na nim znajduje: liść, kwiat, owoc, kora lub inne. Aplikacja posiada dużą bazę gatunków, pokazuje podstawowe informacje o gatunkach roślin oraz link do Wikipedii, dostępny jest także alfabetyczny spis gatunków. Niestety aplikacja dostępna jest w tej chwili tylko w języku angielskim.

Polecamy Pl@ntNet nie tylko miłośnikom natury, ale wszystkim, którzy lubią wędrówki i długie spacery.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !