Felietony i Porady

Kultowe kurtki skórzane Lewis Leathers Ltd - jak wybrać najlepszą

Dodano 7 lipca 2017 03:07, przez Katarzyna Frąckowiak
Kultowe kurtki skórzane Lewis Leathers Ltd - jak wybrać najlepszą

Przy bocznej uliczce w pobliżu Tottenham Court Road, w centrum Londynu, znajdziemy Lewis Leathers Ltd. Sklep z kurtkami skórzanymi. Nie jest to jednak zwykły sklep. Wchodząc do środka, od razu poczujemy specyficzny zapach skóry. Właśnie w tym sklepie można kupić najlepsze kurtki motocyklowe na świecie.

Historia Lewis Leathers Ltd. rozpoczęła się około 125 lat temu. W 1892 roku Lewis Issacs i jego synowie postanowili dołączyć do branży odzieżowej. Rodzinna firma rozwijała się bardzo szybko. Po niedługim czasie dzięki swoim skórzanym wyrobom była znana jako “Motorcyclist’s Paradise”. W latach 70. kurtki Lewis Leathers Ltd. stały się popularne wśród wielu subkultur. Były noszone między innymi przez punków, takich jak The Clash Joe Strummer i Sex Pistols' Sid Vicious.

Dziś Lewis Leathers Ltd. pozostaje jedną z najbardziej znanych marek produkujących kurtki skórzane na świecie, a wręcz uważa się tę markę za autorytet w tej dziedzinie.

Dyrektor Lewis Leathers Ltd., Derek Harris, udzielił porad, na co zwracać uwagę kupując i w jaki sposób dbać o kurtkę motocyklową, aby służyła nam długie lata.

1. Wybierz odpowiednią skórę.

Jeżeli kurtka ma być dla motocyklistów, skóra nie może być cieńsza niż 1-1,1 mm. 

2. Upewnij się, że kurtka będzie dopasowana.

Dopasowanie kurtki jest bardzo ważne. Należy sprawdzić, czy przy poruszaniu ręką, rękaw nie krępuje ruchów. Kieszenie powinny być tak usytuowane, aby mieć do nich łatwy dostęp, natomiast mankiety, kiedy są zapięte, powinny utrzymywać ciepło.

3. Nie zapominajmy o podszewce.

Kurtka będzie noszona także w chłodne dni, dlatego należy upewnić się, czy jest odpowiednio podszyta oraz sprawdzić, czy jest na tyle luźna, żeby można było włożyć pod nią ciepły sweter.

4. Sprawdzaj okres gwarancji.

Przy zakupie należy sprawdzić, na jaki okres udzielana jest gwarancja oraz zapoznać się, w jaki sposób dbać o skórę, aby pozostała elastyczna i wodoodporna.

5. Dobrze dbaj o kurtkę.

Mokrą kurtkę powinno się suszyć w chłodnym i przewiewnym miejscu. Nie powinno się jej umieszczać w ciepłych miejscach, ponieważ straci swoje naturalne cechy.

„Dbaj o swoją kurtkę, a ona będzie dbała o ciebie” - Derek Harris,  dyrektor Lewis Leathers Ltd.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !