Felietony i Porady

Jak tanio podróżować?

Dodano 20 kwietnia 2018 02:04, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Jak tanio podróżować?
1. Zastanów się, dokąd chcesz lecieć lub poluj na okazje
Jeśli marzysz o podróży w konkretne miejsce, czekaj na okazje. Stwórz alerty cenowe, zapisz się do newslettera i sprawdzaj strony internetowe w poszukiwaniu najlepszych cen biletów lotniczych. Warto także obserwować podróżnicze profile na Facebooku, gdzie często publikowane są atrakcyjne oferty, które bardzo szybko się wyprzedają – w tym przypadku czas oznacza pieniądz.
Nie masz sprecyzowanych planów? Tym lepiej! Codziennie zdarzają się okazje lotnicze, np. bilety do Londynu od 45 złotych czy do Burgas od 53 złotych. Wtedy wystarczy kliknąć „Rezerwuję” i… zacząć się pakować.
Bądź elastyczny
Przy planowaniu wyjazdu warto być elastycznym – czasami wylot z innego miasta niż planowane może skutkować sporymi oszczędnościami. Warto także zwrócić uwagę na odległość lotniska od miejsca noclegu czy miasta, do którego chcemy się wybrać. Czasami lot może być nieznacznie droższy, ale transfer z lotniska do centrum miasta może okazać się sporym wydatkiem.
Oszczędności może także przynieść zmiana terminu - nawet o kilka dni. Podczas wyszukiwania lotów warto więc wybrać opcję +/- 3 dni – wyniki wyszukiwania pokażą wtedy najkorzystniejsze cenowo połączenie. Najwyższe ceny biletów występują w okresie świąt, wakacji czy majówki, zatem jeśli nie masz sztywnych dat wylotów, najlepiej planuj podróż poza tymi terminami.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !