Felietony i Porady

Historia brytyjskiego domu mody w kampanii ,,The Tale of Thomas Burberry"

Dodano 4 listopada 2016 03:11, przez Katarzyna Frąckowiak
 Historia brytyjskiego domu mody w kampanii ,,The Tale of Thomas Burberry"

Burberry to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek modowych na świecie. Jej historia sięga aż 1879 roku. Właśnie wtedy Thomas Burberry wynalazł wodoodporną, mocną i oddychającą tkaninę, z której do dzisiaj powstają kultowe trencze brytyjskiego domu mody. Na początku kariery geniusza okrycie wierzchnie głównie służyło brytyjskiej armii walczącej w okopach podczas I wojny światowej.

Jego zadaniem było stworzenie płaszcza, który chroniłby ciało przede wszystkim przed wilgocią, ale również wiatrem i innymi czynnikami pogodowymi. Każdy element trencza opracował w innym celu. Wodoodporna tkanina i odpinana podpinka sprawiały, że można było go nosić o każdej porze roku. Na rękawach znajdowały się specjalne paski, które regulowały szerokość, co sprawiało, że woda nie dostawała się do środka. Na ramionach znajdowały się pagony. Początkowo miały podtrzymywać rękawiczki lub furażerkę. Umieszczone przy pasku metalowe zaczepy w kształcie litery D, były przeznaczone do mocowania granatów ręcznych. Dwa rzędy guzików chroniły przed wiatrem. Pojemne kieszenie mieściły mapy i zapasową amunicję. Co ciekawe, przez te wszystkie lata krój trencza nie zmienił się aż tak bardzo od chwili jego wynalezienia. Kiedyś był to idealny uniform armii, teraz zachwycają się nim gwiazdy.
Chris Bailey, obecny dyrektor kreatywny domu mody Burberry, postanowił przypomnieć wszystkim, wcześniej wspomnianą historię powstania kultowego trencza. Najlepszą do tego okazją są zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Kampania nazywa się ,,The Tale of Thomas Burberry". Oprócz magicznej sesji zdjęciowej powstał także ponad trzyminutowy film, przybliżający nam postać twórcy brytyjskiego domu mody. Wciela się w niego Domhnall Gleeson. Oprócz aktora na ekranie pojawiają się także Sienna Miller i Lily James.
W filmie można zauważyć jak wielką wagę Anglicy przywiązują do tradycji i historii swojego kraju.
https://youtu.be/6D5IZtDCS5c

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !