Felietony i Porady

Buty adidas UltraBoost x Pailey wykonane z 11 plastikowych butelek

Dodano 26 kwietnia 2017 02:04, przez Katarzyna Frąckowiak
Buty adidas UltraBoost x Pailey wykonane z 11 plastikowych butelek

W dzisiejszym świecie dbanie o naszą planetę jest bardzo ważne. Spaliny, które unoszą się w powietrzu, zabijają nasze płuca. Natomiast wycinka drzew sprawia, że nie mamy czym oddychać. Marka adidas idzie naprzeciw całemu złu świata i stworzyła buty z recyklingu. Brawo!

Buty stworzone z plastikowych butelek? Tak, to możliwe. Już rok temu sportowa marka podjęła współpracę z firmą Parley, która działa na rzecz czystości oceanów. Obuwie z recyklingu cieszyło się takim powodzeniem, że adidas poszedł o krok do przodu. Wyłowione z dna morza plastikowe butelki zostały przetworzone na poliester. Plastik nie ulega rozkładowi, więc trzeba coś z nim zrobić, a najlepiej użyć go kreatywnie. 

Powstały więc buty adidas UltraBoost x Pailey. Na stworzenie jednej pary potrzeba zaledwie 11 plastikowych butelek. Efektem są piękne błękitne buty sportowe. Lekkie i wygodne, idealnie nadają się do biegania. Krój jest nowoczesny, a ponadto obuwie wyróżnia się wysoką jakością wykonania. 

Wtórne wykorzystanie surowców to nie jeden plus. Jest też coś jeszcze. Kupując buty i ubrania z kolekcji adidas UltraBoost x Pailey wspieramy oczyszczanie mórz i oceanów. Marka adidas chce w ten sposób pokazać swoim klientom, że środowisko jest bardzo ważne oraz że bierze odpowiedzialność za lepsze życie przyszłych pokoleń. 

Buty trafią na sklepowe półki już 10 maja, a ich cena to około 200$.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !