Felietony i Porady

Banksy powraca z hukiem! Otworzył hotel z najgorszym widokiem na świecie.

Dodano 15 marca 2017 03:03, przez Katarzyna Frąckowiak
 Banksy powraca z hukiem! Otworzył hotel z najgorszym widokiem na świecie.

Bansky to jeden z najważniejszych artystów XX wieku. Jego prace najczęściej skupiają się na tematyce politycznej, antywojennej czy urbanizacji ziemi. Ceny murali wykonanych przez tajemniczego artystę osiągają cenę nawet 190 tysięcy dolarów. Mimo to nikt nie wie, jak wygląda artysta. Przez wiele lat udało się mu zachować swoją tożsamość w sekrecie. Niektórzy uważają nawet, że pod pseudonimem Banksy kryje się grupa osób.
Po otwarciu przez Banksy'ego zaprzeczenia Disnaylandu, Dismalandu, myśleliśmy, że już niczym nas nie zaskoczy. A jednak! Internet obiegła wiadomość, że artysta otworzył swój własny hotel w Betlejem. ,,The Walled Off Hotel", bo tak się nazywa, od razu został okrzyknięty hotelem z najgorszym widokiem na świecie.
W hotelu znajduje się 10 pokoi, do których promienie słoneczne docierają maksymalnie przez 25 minut dziennie. Wnętrze urządzone jest w bardzo eleganckim stylu. W środku znajduje się mnóstwo niepokojących prac artysty. Każda z nich ma symboliczne znaczenie. Kiedy goście będą chcieli wyjrzeć przez okno, zobaczą mur oddzielający Palestynę od Izraela. Mogą także liczyć na palarnię i salon do picia herbaty. Kontrastują z nimi pomieszczenia, których wystrój nawiązuje do dramatycznej historii regionu. ,,The Walled Off Hotel" to idealne miejsce do kontemplacji nad tym, w jak okropnej sytuacji znajdują się mieszkańcy Betlejem. Od lat żyją zamknięci w czterech ścianach.
,,Minęło dokładnie 100 lat, od kiedy Wielka Brytania przejęła kontrolę nad Palestyną i zaczęła ją „przemeblowywać”, co dało chaotyczny rezultat. Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że to dobry czas na refleksję na temat tego, co się dzieje, gdy Zjednoczone Królestwo podejmuje ogromną polityczną decyzję bez pełnego rozumienia jej konsekwencji", opowiada Banksy.
Ceny noclegu są zaskakująco niskie, bowiem pokój można wynająć za 30$. Rezerwacji można dokonywać online już od 20 marca.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !