Felietony i Porady

W Skrócie strona 5/39

W Skrócie

Powrót polskiego wzornictwa z PRL-u

16 sierpnia 2018, 03:08

Polskie wzornictwo w latach 70. było niedoceniane. Mimo dobrej jakości i niskiej ceny szklane przedmioty nie były chętnie kupowane przez Polaków.   więcej »

Zwycięzcy konkursu New Look Design Refresh i Artystyczny Weekend w Rzymie.
7 kwietnia 2017, 02:04

Zwycięzcy konkursu New Look Design Refresh i Artystyczny Weekend w Rzymie. więcej »

Karl Laferfeld projektuje biżuterię dla Swarovskiego.
28 marca 2017, 02:03

Wydawałoby się, że Karl Lagerfeld na swoim koncie ma już dosłownie wszystkie współprace i projekty świata. Były torebki, książki, buty, kosmetyki, świeczki, a nawet kostiumy dla baletmistrzów. Tym razem zdecydował się po raz kolejny stworzyć kolekcję biżuterii dla marki Swarovski. więcej »

 Banksy powraca z hukiem! Otworzył hotel z najgorszym widokiem na świecie.
15 marca 2017, 03:03

Bansky to jeden z najważniejszych artystów XX wieku. Jego prace najczęściej skupiają się na tematyce politycznej, antywojennej czy urbanizacji ziemi. Ceny murali wykonanych przez tajemniczego artystę osiągają cenę nawet 190 tysięcy dolarów. Mimo to nikt nie wie, jak wygląda artysta. Przez wiele lat udało się mu zachować swoją tożsamość w sekrecie. Niektórzy uważają nawet, że pod pseudonimem Banksy kryje się grupa osób. więcej »

 
Francuzi oburzeni nową kampanią Saint Laurent.
13 marca 2017, 02:03Kobieta Yves Saint Laurent zawsze była elegancką kobietą z klasą. Z biegiem czasu, kiedy dyrektorzy kreatywni francuskiego domu mody zmieniali się, zmieniała się także klientela. Saint Laurent pod przewodnictwem Anthony Vaccarello to seksowne, odważne i rockowo - grunge’owe stylizacje. więcej »

2017 to rok  Gabrielle Bonheur Chanel
5 marca 2017, 02:03

Gabrielle Bonheur Chanel wszyscy znamy pod pseudonimem Coco Chanel. Była światowej sławy projektantką mody. Uparta i pewna siebie udowodniła, że jeśli się czegoś pragnie, można to osiągnąć. Pokazała, że jeżeli chce się spełniać marzenia, trzeba nauczyć się cierpliwości i mieć w sobie dużo determinacji.,,Chanel to nie tylko projektantka, to była kobieta tamtej epoki. Była niezwykle nowoczesną kobietą w latach 20-tych i 30-tych"– powiedział kiedyś Karl Lagerfeld, obecny dyrektor kreatywny francuskiego domu mody. więcej »

Córka Cindy Crawford wystąpiła w kampanii Marc Jacobs Beauty.
22 lutego 2017, 02:02

To, że dzieci gwiazd mają otwarte drzwi do kariery, stało się już oczywiste i nikogo to już raczej nie dziwi. Tak jest między innymi z dziećmi kultowej modelki Cindy Crawford, a zwłaszcza jej córki. Kariera Kai Gerber rozwija się w zastraszającym tempie. Ma dopiero 15 lat, a na swoim koncie między innymi kampanie reklamowe dla Miu Miu, Alexander Wang czy Chrome Hearts. Jeśli chodzi o sesje okładkowe, nastolatka pozowała dla Vogue Paris, LOVE, Pop, Teen Vogue czy CR Fashion Book. Która nastolata o tym nie marzy? więcej »

 
Międzynarodowa wymiana słów,  czyli zapożyczenia językowe, o których nie miałeś pojęcia
20 lutego 2017, 02:02

Czy znasz pochodzenie słów takich jak: „bankiet”, „garderoba”, „sałatka” czy „por”? Czy wiesz, że polskie słowo „granica” zostało zaadaptowane w języku niemieckim, norweskim i duńskim? 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Sprawdź, co wiesz o pochodzeniu słów w języku polskim i jego wykorzystaniu w innych językach!   więcej »

 Zalipie - malowana wieś.
8 lutego 2017, 02:02

Można byłoby powiedzieć ,,cudze chwalicie swego nie znacie”. My wierzymy jednak, że większość naszych czytelników zna to miejsce, a tych, którzy nie znają, chcielibyśmy zaprosić do pięknej „wymalowanej” wsi Zalipie. więcej »

 Po sześciu latach Gorillaz powrócili z politycznym przesłaniem.
30 stycznia 2017, 03:01

Rząd prezydenta Donalda Trumpa wywołuje w ludziach skrajne emocje. Niektórzy cieszą się, że nareszcie zapanuje porządek, natomiast inni są przerażeni i zniesmaczeni. Jedno jest pewne, szykuje się rewolucja.Artyści z różnych dziedzin życia w swoich dziełach pokazują sprzeciw polityce, która nadchodzi wielkimi krokami. Dało się to odczuć, chociaż przy ostatnich męskich tygodniach mody. W branży muzycznej również powstają piosenki pełne obaw i dezaprobaty dla nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. więcej »

 
 Organizacja PETA na dobre zagościła w środowisku mody.
25 stycznia 2017, 02:01

Szanowanie zwierząt jest rzeczą oczywistą, ale dopiero teraz staje się to modne. To wspaniałe, ponieważ wiele marek z różnych dziedzin życia oświadcza, że nie ma nic wspólnego z ich krzywdą. Ludzie chętnie czytają opakowania kosmetyków, żeby sprawdzić, czy są testowane na żywych istotach. Coraz częściej sięgamy także po produkty roślinne, aby zastąpić te, które powstały w wyniku cierpienia lub śmierci zwierząt. więcej »

Narty są passé? Poznaj nietypowe aktywności zimowe
22 stycznia 2017, 02:01

Ulepiłeś już bałwana, pojeździłeś na nartach, snowboardzie i łyżwach? Brakuje Ci pomysłów na zimowe aktywności? Nie martw się! Porównywarka noclegów HomeToGo.pl przygotowała przegląd kilku nietypowych zimowych aktywności! Spróbuj swoich sił w wyścigach Skijoringu, zjazdach Wok Racingu czy ćwiczeniach Snowgi. więcej »

,,Girls" bez Photoshopa
6 stycznia 2017, 03:01

Kobiety dla kobiet, czyli aktorki z serialu ,,Girls" bez Photoshopa na okładce amerykańskiego Glamour.   więcej »

 
wybierz stronę