Felietony i Porady

W Skrócie strona 2/36

W Skrócie

Jednorożce są już passe!

18 sierpnia 2017, 02:08

Wszechobecna ostatnimi czasy moda na jednorożce wypierana jest przez syrenki! Która z nas jako mała dziewczynka nie marzyła o tym, żeby być czerwonowłosą Arielką, pływać w morskich głębinach i nie próbowała na wzór swojej idolki czesać się widelcem?    więcej »

Ziewacz Yawnie - przeciwieństwo budzika
28 maja 2017, 02:05

Sen jest niezbędnym elementem naszego życia. Jego niedobór jest groźny. Nie chodzi tu tylko o to, że po nieprzespanej nocy rano w lustrze widzimy zmęczona twarz, podpuchnięte powieki i cienie po oczymi, czy przekrwione gałki oczne. To wszystko  można zatuszować kosmetykami. Badania pokazują, że sen wpływa na zdrowie, między innymi na nasz nastrój, wagę czy nawet aktywność seksualną. Brak snu osłabia zdolność do rozumowania, co prowadzi do nieprawidłowego przetwarzania emocji. Osoby pozbawione snu są narażone na zwiększone poczucie bezwartościowości, niedoskonałości, niemocy, niskiej samooceny, braku wydajności pracy, obniżonej jakości życia, konfliktów. Taki stan może doprowadzić do depresji i wielu innych chorób.   więcej »

Co mówi Twój znak zodiaku o bieliźnie, którą powinnaś nosić?
22 maja 2017, 02:05

Niektórzy uważają, że to bujda, inni natomiast wierzą w nie bezgranicznie. Chodzi o znaki zodiaku, które według niektórych wpływają na różne rzeczy, np. na nasze życie, charakter, urodę, relacje między ludzkie, predyspozycje żywieniowe, a nawet na to, jaka bielizna do Ciebie pasuje My chcielibyśmy zaprosić nasze czytelniczki do zabawy, w której mogą sprawdzić, czy noszą taką bieliznę, która odpowiada ich znakowi zodiaku. Miłej zabawy! więcej »

Charlotte Gainsbourg została nową ambasadorką Saint Laurent
19 maja 2017, 02:05

Od kiedy Anthony Vaccarello został dyrektorem kreatywnym francuskiego domu mody Saint Laurent, zmieniły się także jego ambasadorki. W kampaniach reklamowych mogliśmy podziwiać między innymi piękną polkę Anję Rubik czy top modelkę Freję Beha Erichsen. Do ich grona właśnie dołączyła kolejna ikona, Charlotte Gainsbourg. więcej »

 
Tim Walker autorem zdjęć do kalendarza Pirelli 2018
10 maja 2017, 02:05

Od 1964 roku Kalendarz Pirelli odzwierciedla ewolucję kultury i smaku naszego społeczeństwa.   więcej »

Pająki Karoliny Merskiej podbijają Londyn
4 maja 2017, 02:05

Pająk to tradycyjna, ozdoba ludowa, która była wieszana na środku izby wiejskiej chaty. Pająk musiał być lekki, aby po wejściu do domu, było widać, że się kręci. Niektóre wyglądają jak świeczniki, żyrandole czy ozdoby przypominające te widziane w kościele, czy na dworze szlacheckim. Od drugiej polowy XIX wieku były popularne na terenie całej Polski. więcej »

Buty adidas UltraBoost x Pailey wykonane z 11 plastikowych butelek
26 kwietnia 2017, 02:04

W dzisiejszym świecie dbanie o naszą planetę jest bardzo ważne. Spaliny, które unoszą się w powietrzu, zabijają nasze płuca. Natomiast wycinka drzew sprawia, że nie mamy czym oddychać. Marka adidas idzie naprzeciw całemu złu świata i stworzyła buty z recyklingu. Brawo!   więcej »

 
Fotograf Brian Dowling przełamuje stereotypy na temat osób o rudym kolorze włosów.
13 kwietnia 2017, 02:04

W starożytnym Egipcie osoby o rudym kolorze włosów były składane jako ofiara dla boga Ozyrysa, gdzie grzebano je żywcem. Starożytni Grecy uważali, że osoby o takim kolorze włosów po śmierci stają się wampirami. Rudym włosom przypisywano właściwości magiczne. W średniowiecznej Europie rude włosy kojarzono  z czarownicami. więcej »

Zwycięzcy konkursu New Look Design Refresh i Artystyczny Weekend w Rzymie.
7 kwietnia 2017, 02:04

Zwycięzcy konkursu New Look Design Refresh i Artystyczny Weekend w Rzymie. więcej »

Karl Laferfeld projektuje biżuterię dla Swarovskiego.
28 marca 2017, 02:03

Wydawałoby się, że Karl Lagerfeld na swoim koncie ma już dosłownie wszystkie współprace i projekty świata. Były torebki, książki, buty, kosmetyki, świeczki, a nawet kostiumy dla baletmistrzów. Tym razem zdecydował się po raz kolejny stworzyć kolekcję biżuterii dla marki Swarovski. więcej »

 
 Banksy powraca z hukiem! Otworzył hotel z najgorszym widokiem na świecie.
15 marca 2017, 03:03

Bansky to jeden z najważniejszych artystów XX wieku. Jego prace najczęściej skupiają się na tematyce politycznej, antywojennej czy urbanizacji ziemi. Ceny murali wykonanych przez tajemniczego artystę osiągają cenę nawet 190 tysięcy dolarów. Mimo to nikt nie wie, jak wygląda artysta. Przez wiele lat udało się mu zachować swoją tożsamość w sekrecie. Niektórzy uważają nawet, że pod pseudonimem Banksy kryje się grupa osób. więcej »

Francuzi oburzeni nową kampanią Saint Laurent.
13 marca 2017, 02:03Kobieta Yves Saint Laurent zawsze była elegancką kobietą z klasą. Z biegiem czasu, kiedy dyrektorzy kreatywni francuskiego domu mody zmieniali się, zmieniała się także klientela. Saint Laurent pod przewodnictwem Anthony Vaccarello to seksowne, odważne i rockowo - grunge’owe stylizacje. więcej »

2017 to rok  Gabrielle Bonheur Chanel
5 marca 2017, 02:03

Gabrielle Bonheur Chanel wszyscy znamy pod pseudonimem Coco Chanel. Była światowej sławy projektantką mody. Uparta i pewna siebie udowodniła, że jeśli się czegoś pragnie, można to osiągnąć. Pokazała, że jeżeli chce się spełniać marzenia, trzeba nauczyć się cierpliwości i mieć w sobie dużo determinacji.,,Chanel to nie tylko projektantka, to była kobieta tamtej epoki. Była niezwykle nowoczesną kobietą w latach 20-tych i 30-tych"– powiedział kiedyś Karl Lagerfeld, obecny dyrektor kreatywny francuskiego domu mody. więcej »

 
wybierz stronę