Felietony i Porady

Wiosenne lśnienie

Dodano 31 marca 2014 01:03, przez Barbara Mietkowska
Wiosenne lśnienie

Piękne i lśniące włosy są synonimem kobiecości, urody i zdrowia. O ten efekt jednak o tej porze roku trudno. Włosy udręczone zimą, potrzebują kilku dodatkowych zabiegów, by odzyskać blask. A ten w mocnych promieniach słońca jest naprawdę pożądany. Oto kilka niezawodnych sposobów, które pomagają osiągnąć szybko oczekiwany rezultat.

O tej porze roku włosy są po zimie nadmiernie przesuszone. Aby zaczęły lśnić należy wybrać szampon nie tylko nawilżający, ale jednocześnie wygładzający. Bardzo dobre produkty znajdziecie m.im w liniach Panthene Pro V. Włosy należy dokładnie umyć i odżywić. Najważniejsze jest solidne spłukanie odżywki.

Do ostatniego płukania można dodać trochę soku z cytryny, albo octu jabłkowego. Koniecznie trzeba się odważyć i zamknąć łuski włosa chłodnym prysznicem. Dla włosów bardzo ważne jest ich suszenie. Trzeba to zrobić szybko, używając ciepłego powietrza. Włosy suszone naturalnie zostają z otwartymi łuskami i zaczynają się puszyć. To nie sprzyja ich lśnieniu. Dla osiągnięcia spektakularnego efektu można użyć prostownicy, bo tylko w ten sposób włosy zostaną dokładnie wygładzone a zamknięte idealnie łuski będą znakomicie odbijały światło. Jednak nie należy nadużywać tej metody, no i niestety nie sprawdza się ona na włosach kręconych.

Naturalnym, niefarbowanym włosom dobrze zrobi codzienne szczotkowanie. Będzie bardzo skuteczne pod warunkiem, że zastosujemy szczotkę z naturalnego włosia. Aby pobudzić włosy do życia dobrze jest masować codziennie skórę głowy, albo podczas mycia, albo kiedy są suche. Bardzo dobrymi produktami pobudzającym włosy do wzrostu i zapewniającym piękny połysk i nawilżenie są lotiony z zawartością nafty kosmetycznej. Na przykład Petrole firmy Inter Fragrances, które można kupić w drogeriach i sklepach zielarskich. Blasku włosom dodaje również keratyna. W salonach fryzjerskich można kupić mgiełki z jej zawartością. Doskonale wypełnia wszystkie ubytki na włosach i dzięki niej stają się one mocniejsze, gładsze i jedwabiste.

Jeśli zależy nam by włosy dobrze odbijały światło musimy nawilżać ich końcówki olejkami, albo płynnym jedwabiem. Doskonałym produktem jest Biosilk CHI. Nie obciąża włosów, nie skleja za to doskonale regeneruje. Na jakiś czas należy też ograniczyć stosowanie produktów do stylizacji. Ich nadmiar nie pomaga włosom odzyskać dobrej kondycji.

Dla zwolenników metod naturalnych, niezawodnym, choć czasochłonnym sposobem, pozostaje maseczka z żółtka, nafty kosmetycznej i cytryny. Papkę należy położyć na suchych włosach i owinąć je ręcznikiem na godzinę. Następnie spłukać i umyć włosy. Zabieg ten dobrze jest powtarzać raz w tygodniu przez dwa, trzy miesiące. Efekty są naprawdę spektakularne, zarówno na włosach naturalnych jak i farbowanych.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !