Felietony i Porady

Rewolucyjna metoda przeszczepu włosów

Dodano 25 kwietnia 2018 03:04, przez Piotr Zyznowski
Rewolucyjna metoda przeszczepu włosów

17 kwietnia br. w samym sercu Warszawy, na 38. piętrze Warsaw Spire z pięknym widokiem na miasto zaprezentowana została innowacyjna technologia SmartGraft, która przenosi rozwiązania stosowane w przeszczepie włosów na nowy, wyższy poziom

Podczas konferencji prasowej, na którą licznie przybyli przedstawiciele mediów, swoją wiedzą i doświadczeniem w leczeniu pacjentów borykających się łysieniem podzielili się dr Ewa Kaniowska – specjalista dermatolog, dr Marcin Bieńkowski – specjalista chirurg oraz dr Krzysztof Miracki – specjalista otolaryngolog, lekarz medycyny estetycznej. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Nadolna – Dyrektor Generalna ITP S.A.

Dzięki uprzejmości prelegentów mogliśmy dowiedzieć się, jakie są przyczyny nadmiernej utraty włosów, kogo najczęściej dotyka problem łysienia oraz jaka jest skala występowania tego zjawiska w Polsce i na świecie. Specjaliści zwrócili także uwagę, że bardzo ważnym aspektem tego tematu jest odpowiednia diagnostyka i wczesne rozpoczęcie leczenia. Zgromadzeni goście mieli przede wszystkim okazję poznać technologię przeszczepu włosów SmartGraft, która dla wielu pacjentów zarówno mężczyzn, jak i kobiet, jest szansą, by odzyskać utraconą objętość włosów i ich perfekcyjny wygląd, bez konieczności długiej rekonwalescencji i obawy o nieestetyczne blizny.

Tym, co wyróżnia zaprezentowaną na spotkaniu technologię, jest m.in. wyjątkowa dbałość o każdy graft. Urządzenie SmartGraft umożliwia bowiem bardzo precyzyjne pobranie mikroszczepu bez uszkadzania go. Dodatkowo, zapewnia sortowanie, liczenie i przechowywanie każdego przeszczepu w najkorzystniejszych, kontrolowanych warunkach. Przez cały czas trwania procedury pobrane wcześniej mikroszczepy są nawilżane prysznicem z solą fizjologiczną. Najwyższa dbałość o każdy element zabiegu gwarantuje największą efektywność oraz skuteczność działania. W trakcie dyskusji wielokrotnie podkreślano również, że zabieg SmartGraft jest mało inwazyjny i komfortowy dla pacjenta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !