Felietony i Porady

Pięć najważniejszych kroków do pięknej skóry.

Dodano 16 marca 2014 01:03, przez Barbara Mietkowska
Pięć najważniejszych  kroków do pięknej skóry.

Nie są to kroki milowe, przynajmniej dla większości z nas. Nie zaszkodzi jednak przypomnieć sobie o nich teraz, na wiosnę. W pierwszych mocniejszych promieniach słońca widać bowiem, że nasza skóra jest spragniona solidnej i systematycznej troski. Jeśli zdobędziemy się na odrobinę dyscypliny niemiłe ślady zimy szybko znikną z naszych twarzy.

Po pierwsze: Nawilżanie skóry powinno stać się prawdziwym rytuałem. Krem przy nowych wiosennych temperaturach można zmienić na lżejszy, ale nakładać należy go szczególnie starannie. Samo posmarowanie nim skóry niewiele daje, trzeba tej czynności poświęcić trochę czasu i każdą porcję kremu wmasować kolistymi ruchami. Tylko w ten sposób korzysta się w pełni z nawilżającej mocy kremu. Warto to robić, bowiem na dobrze nawilżonej i jędrnej skórze makijaż trzyma się znacznie dłużej. Również funkcje ochronne kremu są trwalsze.

Po drugie: Demakijaż jest podstawą pięknej cery. To wie nawet każda nastolatka, ale często zdarza nam się o tym zapominać po całym dniu. Jednak skórę trzeba dokładnie oczyszczać, bo tylko w ten sposób będzie mogła się dobrze dotlenić. Najlepiej zakończyć tę czynność płynem milcenarnym, który dokładnie usuwa zanieczyszczenia. Cerę należy starannie oczyszczać również rano i usunąć z niej nadmiar sebum nagromadzony w nocy.

Po trzecie: Należy starannie wybierać kosmetyki do pielęgnacji na noc. To bardzo ważny etap regeneracji skóry. W czasie spoczynku zachodzą wszystkie naturalne procesy odbudowy komórek. Dobrze jest je wzmocnić odpowiednimi kosmetykami, które dodatkowo je uaktywnią. Przed snem mini masaż jest tak samo ważny jak rano. Jeśli stosujemy więcej niż jeden produkt pielęgnacyjny, dobrze jest odczekać chwilę, do całkowitego wchłonięcia tego pierwszego. Wszystkie serum i  kremy nakładamy na dobrze osuszoną skórę.

Po czwarte: Co najmniej raz w tygodniu należy pamiętać o pillingu.  To dzięki niemu cera odzyskuje blask i dogłębnie pozbywa się martwych komórek. Nagromadzenie na skórze martwego naskórka zatyka pory, zaburza proces dotleniania i nadaje jej szary odcień. Pillingi pobudzają skórę do odnowy i stymulują wzrost nowych komórek. Czyszcząc skórę nie zapominajmy o szyi i dekolcie.

Po piąte: Pamiętajmy o dobroczynnym działaniu maseczek upiększających. To zajmuje tylko 10 minut, niektórych nawet nie trzeba zmywać, a efekty są naprawdę imponujące. Raz lub dwa razy w tygodniu odpowiednio dobrana do problemu skóry maska dogłębnie ją odżywia, nawilża i dotlenia. Polepsza elastyczność i blask skóry oraz zapewnia równowagę zasadową i dobre nawilżenie. Maseczki wykonywane regularnie, po jakimś czasie przynoszą widoczne efekty.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !