Felietony i Porady

Nowa odsłona męskiego zapachu Bleu de Chanel Parfum

Dodano 16 sierpnia 2018 03:08, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Nowa odsłona męskiego zapachu Bleu de Chanel Parfum

Historia Bleu de Chanel rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy Jacques Polge wprowadził męską flankę marki w zapachowy XXI wiek. Powstała woda toaletowa o wertykalnej, ekstrawertycznej kompozycji, kładącej nacisk na wibracje i świeżość drewna cedrowego odświeżonego gorzkością grejpfruta i suchą nutą wetywerii. Twarzą zapachu został francuski aktor Gaspard Ulliel sfilmowany w ciemnoniebieskich barwach Nowego Jorku przez mistrza Martina Scorsese. Tematem przewodnim  była piosenka The Rolling Stones „She Said Yeah”, która miała podkreślić bezkompromisowość i bunt.

W roku 2014 pojawił się nowy film promujący wodę perfumowaną Bleu de Chanel w nowej odsłonie, bardziej słodkiej i sensualnej. Głównym bohaterem po raz kolejny został Gaspard Ulliel, któremu w Los Angeles towarzyszyły dwie piękności. Za kamerą tym razem stanął James Grey. 

W 2018 roku przyszła pora na najbardziej intensywny wariant tego zapachu – Bleu de Chanel Parfum.

Najnowsza odsłona kampanii zapachu to kontynuacja historii znanej z poprzednich spotów. Karl Lagerfeld kolejny raz postawił na współpracę z francuskim aktorem. Bohater filmu szuka drogi do spełnienia i wolności, jest jednak bardziej dojrzały, spokojny.

“Podoba mi się sposób, w jaki ten bohater się rozwinął. To prawie tak, jakbyśmy dojrzewali w tym samym czasie”, zdradza Gaspard. “Stara się on za wszelką cenę zerwać z panującymi konwenansami. Buntuje się. To pewnego rodzaju wewnętrzna ucieczka. Kwestionuje wszystko, czyli tak naprawdę stara się za wszelką cenę poznać prawdziwego siebie”, dodaje.

Tym razem za kamerą stanął światowej sławy reżyser, Steve McQueen. Film kręcony był w Bangkoku i Londynie przy dźwiękach piosenki „Starman” Davida Bowie’ego. Utrzymany jest w ciemnoniebieskiej kolorystyce nawiązującej do butelki perfum. 

„Moja postać wciąż nie wie gdzie szukać, jednak ma już świadomość czego poszukuje. On nie chce śnić już o swoim życiu, a w końcu zacząć nim prawdziwie żyć”, wyjaśnił Ulliel.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !