Felietony i Porady

Mydło węglowe - moda czy zdrowie?

Dodano 24 kwietnia 2017 02:04, przez Katarzyna Frąckowiak
Mydło węglowe - moda czy zdrowie?

W ostatnim okresie kobiety coraz częściej dla poprawy swojego wyglądu oraz samopoczucia korzystają z siły natury zawartej w kosmetykach leczniczych. Są to najróżniejsze kosmetyki.

My chcielibyśmy przedstawić coraz bardziej popularne czarne mydło. Mydło węglowe jest ostatnio hitem sprzedaży, ale w pełni na to zasługuje.

Węgiel aktywny ma wiele zastosowań. Nasze babcie, stosowały go jako lek na zatrucie pokarmowe, stany gorączkowe czy krwotoki.

Czarne mydło jest produktem pielęgnacyjnym. To bardzo rzadko spotykany rodzaj mydła zawierającego aktywny węgiel drzewny. Każdy produkt robiony jest ręcznie, a składniki w nim zawarte są w 100% naturalne. W swoim składzie poza aktywnym węglem ma także naturalne, roślinne tłuszcze.

Aktywny węgiel drzewny ma właściwości bakteriobójcze, oczyszcza skórę z nieczystości i toksyn. Dzięki temu skutecznie usuwa miejscowe drobnoustroje. Dodatkowo łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie zranień. Mydło węglowe rozjaśnia koloryt skóry oraz likwiduje drobne przebarwienia. Doskonale nadaje się do mycia całego ciała oraz włosów. Systematycznie stosowane odżywia je i wzmacnia. Pozostają miękkie i naturalnie lśniące. Ciekawostką jest także to, że może być również używane do mycia zębów. Węgiel ma właściwości delikatnie wybielające.

O czym należy pamiętać, używając mydła z aktywnym węglem?

- nie powinno po użyciu pozostawać w wodzie ani w pomieszczeniu wilgotnym.

- po użyciu powinno dokładnie wyschnąć w mydelniczce, w której nie gromadzi się woda lub zawiesić je na sznureczku.

- powinno być przechowywane w miejscu suchym, chłodnym i nienasłonecznionym.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !