Felietony i Porady

Idealne, jędrne pośladki.

Dodano 6 sierpnia 2013 06:08, przez Barbara Mietkowska
Idealne, jędrne pośladki.

Mówi się: co z oczu to i z serca. Nie tym razem! Wprawdzie trudno przyglądać się własnej pupie, ale za nas chętnie robią to inni. Dlatego należy ją traktować troskliwie, jak niepodważalny atut kobiecości.  Zwłaszcza  o tej porze roku, kiedy czasem musimy pokazać  ją w kostiumie kąpielowym.

Atrakcyjność naszych pośladków – według znawców tematu – wyznacza ich krągłość i jędrność. Jednak natura w tej kwestii nie wszystkich obdarza sprawiedliwie, więc czasem trzeba się bardziej postarać by osiągnąć stan doskonałości.  Na szczęście można to osiągnąć dość prostymi sposobami, wystarczy odrobina samozaparcia i konsekwencji. Kształt pośladków można doskonalić niemal w każdej sytuacji. W samochodzie, biurze albo na spacerze wystarczy je napinać na kilkanaście sekund, zwiększając ten czas systematycznie do trzydziestu a następnie rozluźniać, powtarzać tyle razy ile nam się podoba. Innym dobrym i niewymagającym ćwiczeniem jest stawanie na palcach i opadanie na pełne stopy. Spacery po górach, albo z nogami zanurzonymi po kolana w wodzie, albo jazda na rowerze doskonale poprawiają kształty. Również wchodzenie po schodach raz na pełnych stopach, raz na palcach pozwala na szybką poprawę jędrności. Pięter powinno być co najmniej pięć, zdobytych dwa, trzy razy dziennie.  Dla wyczynowców i miłośników sportów bardziej ekstremalnych ćwiczenie idealne to przysiady na lekko rozstawionych nogach. Trzeba przy tym trzymać się prosto i zrobić trzy serie po dwadzieścia przysiadów. Poprzeczkę trudności można podnosić, wykonując to ćwiczenie z rękami do góry, albo na palcach.

Piękne pośladki to także piękna i jędrna skóra. Przez to, że tej części ciała używamy  do siedzenia skóra wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji, bo jest niedotleniona, słabo ukrwiona, łatwo odkłada się pod nią tkanka tłuszczowa.  Przygniatana przez wiele godzin ciężarem ciała prawie nie ma szans oddychać. Aby doprowadzić ją do stanu idealnej miękkości należy codziennie stosować  piling, albo dobrą specjalną szczotkę do masażu. Raz w tygodniu powinien to być piling gruboziarnisty. Nakładamy go na skórę kolistymi ruchami, szczotką posługujemy się w ten sam sposób. Skóra powinna pod wpływem takiego masażu zaczerwienić się.  Najtańszym a zarazem najlepszym sposobem na pojędrnienie pośladków są również naprzemienne prysznice, ciepły z zimnym. Pobudzają krążenie, a tym samym dotlenienie, odżywienie i oczyszczenie  skóry. Dodatkowo, po takiej kąpieli należy, również kolistymi ruchami, mocno wycierać pośladki ręcznikiem, tak aby zwiększyć temperaturę naskórka. To ułatwia wchłanianie się kremu.

Niestety nikt jeszcze nie wymyślił specjalnego kosmetyku na tę część ciała. Trzeba więc poszperać wśród istniejących preparatów  i wybrać odpowiedni dla siebie. Szczęściary, które nie mają żadnych w tym miejscu problemów powinny stosować jedynie balsamy nawilżające lub kremy pojędrniające skórę. Natomiast jeśli na pośladkach zgromadziła się tkanka tłuszczowa w postaci cellulitu warto wybrać preparat zwalczający go i stosować przez cały rok. Wszystkie te kosmetyki nie tylko walczą z problemem, ale też nawilżają, pojędrniają i wygładzają skórę.

Dobrze jest od czasu do czasu przerwać rutynę domowej pielęgnacji serią profesjonalnych masaży w gabinecie kosmetycznym. Tylko tak można naprawdę zintensyfikować przepływ limfy , pobudzić krwioobieg i rozbić tkankę tłuszczową. Masażysta przykłada do masażu więcej siły, niż my same – to oczywiste. Poza tym gabinety oferują różnego rodzaju elektrostymulację, które poprawiają stan mięśni, co ma wpływ na jędrność i krągłość pośladków. Wizyta w gabinecie to także dobry sposób by  zmobilizować się do nieustannej pracy w domu. Bo tak naprawdę mniej ważne jaki kształt ma pupa, ważne żeby była zadbana i jędrna.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !